وقتی بچه‌ها با پست ارسال می‌شدند
امکان ارسال بسته‌های پستی در امریکا از اول ژانویه ۱۹۱۳ ایجاد شد و خیلی‌ها به‌طور دقیق نمی‌دانستند که این سرویس جدید چه خدماتی را ارائه می‌کند. از جمله شخصی به نام مک فرسون طی نامه‌ای از رئیس اداره پست وقت، از شرایط بسته‌بندی یک کودک و میزان تمبر لازم برای ارسال از طریق پست ریلی سؤال کرده بود. در جواب آن نامه عنوان شد که در حال حاضر از بین موجودات زنده فقط زنبور عسل و حشرات را می‌توان به‌صورت بسته پستی ارسال کرد. با این وجود حداقل دو مورد در تاریخ ثبت شده که واقعا کودکان از طریق پست به جایی ارسال شده‌اند.
به گزارش موزه ملی پست امریکا، یکی از عجیب‌ترین بسته‌های پستی تاریخ، در روز ۱۹ فوریه ۱۹۱۴ از گرنجویل به مقصد لوئیستون در آیداهو ارسال شد. این بسته که ۲۱ کیلو وزن داشت، دختری بود ۴ ساله به نام «مِی پیراستورف/May Pierstorff».
والدین مِی تصمیم گرفته بودند او را برای ملاقات با پدربزرگ و مادربزرگش به آیداهو بفرستند اما دوست نداشتند پول بلیت قطار را بپردازند. بنابراین وقتی دیدند مقرراتی که مانع ارسال آدمیزاد باشد وجود ندارد، تصمیم گرفتند او را پست کنند. یک تمبر ۵۳ سنتی خریدند و به گوشه کت او چسباندند. دخترک کل مسیر را تا لویستون در واگن مخصوص بسته‌های پستی گذراند و نهایتا توسط مأمور پست «لئونارد موچل/Leonard Mochel» به پدربزرگش تحویل داده شد.
با منتشر شدن این خبر، بلافاصله ارسال موجودات زنده از طریق پست ممنوع شد. با این وجود داستان بالا و البته عکس زیر نشان می‌دهند نمونه‌های نادری از این پدیده اتفاق افتاده است.
عبارات کليدی: دیدنی‌ها, عکس‌های تاریخی جهان, پست کردن بچه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: دانستنی‌ها
کد: ۱۳۴۸۶۶
انتشار: يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵
ساعت: ۰۰:۲۴
منبع: کیوسک‌تایمز
کد توليد: ۱۵۱۵