کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو
رونالدو در حوالی دایی؛ هر ۱۱۲ دقیقه یک گل
کریستیانو رونالدو، مهاجم تیم ملی فوتبال پرتغال بار دیگر گلزنی کرد و رکورد به علی دایی، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران نزدیک‌تر شد.
تیم ملی فوتبال پرتغال در حالی شب گذشته (جمعه) در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ با نتیجه ۳ بر صفر میهمان خود، لوکزامبورگ را شکست داد و با ۱۱ امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی گروه B این رقابت‌ها ایستاد که کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن گل دوم پرتغال در دقیقه ۶۵ شمار گل‌های دوران حرفه‌ای خود را به عدد ۷۰۰ رساند، این در حالیست که برخی منابع این تعداد را ۶۹۹ گل می‌دانند. این همچنین نود و چهارمین گل ملی رونالدو با پیراهن پرتغال بود که او را یک گام دیگر به علی دایی، بهترین گلزن تاریخ در رده ملی نزدیکتر کرد که با پیراهن تیم ملی فوتبال ایران ۱۰۹ گل به ثمر رسانده است.
علی دایی پیش از این در گفت‌وگو با نشریه اسپانیایی «مارکا» چاپ مادرید گفته بود: «شکی ندارم که کریستیانو رونالدو رکورد مرا خواهد شکست». همچنین ژوزه مورینیو، سرمربی پیشین تیم‌های رئال مادرید و منچستریونایتد در این باره اظهار داشته بود: در سن ۳۴ سالگی، رونالدو هنوز روی فرم است و این اصلاً غافلگیرم نکرده است. کریس تنها به فکر پیروزی، شکستن رکوردها است و همیشه می‌خواهد بهتر شود. او پدیده است.
کریستیانو رونالدو ۳۴ ساله پیش از این ۶۹۹ گل خود را در جریان ۹۷۲ بازی از رقابت‌های باشگاهی و ملی به ثمر رسانده بود. رونالدو در ۴۵۷ بازی، حداقل یک گل در هر بازی به ثمر رسانده است. کریس در ۱۲ رقابت مختلف پایش به گلزنی باز شده و این بدین معناست که در هر ۱۱۲ دقیقه یک گل زده به نام خود ثبت کرده است.
رونالدو در رده باشگاهی در ۳۱ بازی ۵ گل برای اسپورتینگ لیسبون، در ۲۹۲ بازی ۱۱۸ گل برای منچستریونایتد، در ۴۳۸ بازی ۴۵۱ گل برای رئال مادرید، و در ۵۱ بازی ۳۲ گل برای یوونتوس به ثمر رسانده است.
کریس در رده ملی بیشترین گل‌زده را مقابل تیم‌های لتونی، آندورا و ارمنستان داشته است و مقابل هر یک از این تیم‌ها ۵ گل زده است. در رده باشگاهی هم تیم‌هایی که بیشترین گل را از این فوق‌ستاره پرتغالی دریافت کرده‌اند، عبارتند از سویا (۲۷ گل)، اتلتیکومادرید (۲۵ گل)، ختافه (۲۳ گل)، سلتاویگو (۲۰) و بارسلونا (۱۸).
عبارات کليدی: کریستیانو رونالدو، علی دایی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش خارجی
کد: ۱۸۳۴۹۲
انتشار: شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸
ساعت: ۱۳:۳۶
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰