مامه تیام
مامه تیام
مروری بر قرارداد بهترین خرید خارجی استقلال
یکی از بهترین خرید‌های استقلال مهاجم سنگالی این تیم بود که هواداران هنوز هم از این بازیکن یاد می‌کنند.
 مامه تیام مهاجم سنگالی پیشین استقلال یکی از بهترین خرید‌های تاریخ این باشگاه بود. بازیکنی که اگر چه تنها یک نیم فصل در استقلال بازی کرد، اما آنقدر عملکرد درخشانی داشت که هنوز هواداران این تیم از او یاد می‌کنند.
بررسی قرارداد تیام با استقلال و پیوستنش به این تیم در این مقطع به دلیل بحث‌هایی است که این روز‌ها در رابطه با بازیکنان خارجی و قرارداد‌های آنها می‌شود. در فوتبال ایران بازیکنان خارجی بی‌کیفیت زیادی آمده‌اند و پول زیادی هم گرفته‌اند. البته اگر هم به پول‌شان نرسیده‌اند، به فیفا شکایت کرده و به راحتی مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.
تیام یکی از بهترین‌ خریدهای خارجی استقلال در در سال‌های اخیر بود. این بازیکن در دوره مدیریت رضا افتخاری و پندار توفیقی به استقلال پیوست. او با درخشش خیره کننده خیلی زود تبدیل به بازیکن محبوب بین استقلالی‌ها شد. تیام پس از پایان فصل ساز جدایی را کوک کرد که باید گفت خیلی‌ها در جدایی این بازیکن نقش داشتند، از دلال‌هایی که در ترکیه مشغول خوش‌گذرانی بوده و زیر گوش تیام نغمه جدایی می‌خواندند تا کسانی در ایران که باعث فراری دادن او شدند.
قرارداد تیام با استقلال توسط پندار توفیقی معاون وقت باشگاه بسته شد. تیام در صورتی می‌توانست پس از یک نیم‌فصل از استقلال جدا شود که پیشنهادی در طول بازی‌هایش برای استقلال به این باشگاه ارائه دهد. زمان تعیین شده برای مهاجم سنگالی تا شب بازی با ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا بود. همان شبی که تیام هت‌تریک کرد. پس از این تاریخ، تیام جزو بازیکنان استقلال محسوب می‌شد و یک فصل دیگر قرارداد داشت.
همچنین عنوان شد تیام در صورتی که پیشنهاد بالای ۴۰۰ هزار دلاری داشته باشد، با پرداخت ۲۰۰ هزار دلار می‌تواند جدا شود، اما با توجه به بند‌های قرارداد او مسئولان وقت استقلال که امیرحسین فتحی مدیرعامل و علی خطیر معاون باشگاه استقلال بودند، توانستند از باشگاه عجمان امارات ۳۵۰ هزار دلار پول بگیرند.
بنابراین، بهترین خرید استقلال اگرچه با جدایی‌اش باعث ناراحتی استقلالی‌ها شد، اما حداقل باشگاه از طریق او درآمدزایی کرد.
عبارات کليدی: مامه تیام، استقلال تهران، استقلال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۸۲۲۳۵
انتشار: جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
ساعت: ۱۲:۲۲
منبع: میزان
کد توليد: ۲۰۲۰