آندره‌آ استراماچونی
آندره‌آ استراماچونی
استراماچونی: ولاسکو کلید قبول کردن پیشنهاد استقلال بود
سرمربی ایتالیایی استقلال مطالب مختلفی را درباره آمدن به این تیم و فوتبال ایران بیان کرد.
سایت رسمی باشگاه استقلال گفت‌وگویی از آندره‌آ استراماچونی منتشر کرد که در زیر می‌خوانید:

* خودتان را برای مردم ایران بیشتر معرفی کنید.
من در رم متولد شدم و یک ایتالیایی هستم. بخش اول زندگی را در رم گذراندم و تا ۱۳ سالگی در همین شهر بودم و بعد برای ادامه فوتبال به بولونیا رفتم. آن زمان ۱۵ سال داشتم و من خیلی زود شهر خود را ترک کردم و این برای من سخت بود زیرا جوان بودم. در حال رشد بودم و از حد نرمال بیشتر برای من سخت گذاشت. من تحصیلات کلاسیک را ادامه دادم و فوتبال در کنار درس بود. دوران سختی داشتم؛ دو عمل روی زانو داشتم و کارم به سومین عمل رسید. ما در ایتالیا یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید اگر دری روی تو بسته شد، دری روی تو باز می‌شد. در ۲۳ سالگی سرمربی یک تیم آماتور با بازیکنا ۱۳-۱۴ ساله شدم. فقط برای لذت و سرگرمی این کار را می‌کردم و برنامه‌ای نداشتم. بعد از حضور در این باشگاه آماتور، یک تیم آماتور …

* در مورد بازیکنان بزرگ ایران در گذشته اطلاعاتی دارید؟ می دانید آقای گل جهان از ایران است؟
برای من درباره افتخارات باشگاه و تاریخ و چهره های بزرگ فوتبال ایران صحبت کردند. ایران به طور حتم یکی از بهترین فوتبال ها را در آسیا دارد. من می‌خواهم خیلی بیشتر از ایران بدانم.

* چه چیزی نظر شما را در ایران جلب کرده است؟
اولین چیز خوش آمد گویی واقعی و حقیقی بود. بعد از ورود به هر کشوری به شما خوش آمد می‌گویند اما مردم ایران از قلب خود مهربان هستند و با تمام وجود به شما محبت می‌کنند. دوم هوا؛ من فکر می‌کردم نمی‌توانم از گرما نفس بکشم اما اینگونه نبود. سوم غذا؛ ما ایتالیایی هستیم و فرهنگ غذایی غنی داریم. برای ما سخت است که غذای کشورهای دیگر ما را جذب کند اما غذای شما خوب و دلچسب است. اینجا ترافیک زیاد است که با توجه به جمعیت، نرمال است.

* ولاسکو را چقدر می شناسید؟
او کلید قبول کردن من برای این قرارداد بود. فکر نمی‌کردم به ایران سفر کنم و در ایران کار کنم زیرا در اروپا زندگی می‌کردم. یک مکالمه جذاب با ولاسکو داشتم؛ یک مکالمه طولانی. او اطلاعات کاملی در مورد مردم خوب ایران و مهربانی آنها داد. همسر من نیز با همسر ولاسکو صحبت کرد. این اطلاعات ارزشمند خیلی به قبول پیشنهاد استقلال کمک کرد.

* دوست ایتالیایی در ایران دارید؟
هنوز نه. یک دوست ایرانی خارج از ایران دارم و ۱۰ سال است او را می شناسم. آن چیزی که در خارج از ایران درباره شما می‌گویند اصلا واقعی نیست. دوستان من اطلاعات ارزشمندی به من دادند. من منتظر هستم که همسرم به ایران سفر کند. کشور شما جای جذابی است و با آنچه من شنیده بودم متفاوت دارد.

* طرفدار کدام ایتالیایی هستید؟
آ اس رم. زیرا در رم هیجان فوتبال مانند تهران است. من از رم می‌آیم. در مرکز رم محله ای وجود دارد و فوتبال در آن جریان دارد. من شانس حضور در اینتر را داشتم و با طرفداران این تیم نیز رابطه خوبی داشتم و این تیم همیشه در قلب من است.

* طرفدار تیم دیگری در خارج از ایتالیا هستید؟
ما ایتالیایی‌ها فقط طرفدار کشور خود هستیم و به آن افتخار می‌کنیم اما تیم‌های دیگری هستند که خوب بازی می‌کنند.

* به سرمربیگری تیم فوتبال ایتالیا فکر کردید؟
صادقانه بگویم؛ ۲ مرتبه برای تیم زیر ۲۱ ساله ایتالیا به من پیشنهاد دادند و من خوشحال شدم. من خود را مدیون آریگو ساکی می‌دانم. اگر الان مربی هستم، به دلیل یادگیری سبک فوتبال ایتالیایی در مدرسه فوتبال ایتالیایی ها است. مدرسه ای ارزشمند که خیلی از مربیان ایتالیا دانش خود را در آنجا کسب کردند.

* کار کردن در ایران باعث پیشرفت شما در مربی گری می شود؟
حتما؛ زیرا یک فرهنگ متفاوت است. اینجا باعث می شود من تجربه بیشتری کسب کنم و سرمربی بهتری شوم. این باعث می‌شود من نه تنها سبک استقلال بلکه سبک دیگر تیم ها را تجربه کنم. زمانیکه حضوری آن را می‌بینی، بهتر درک می‌کنی و بهتر از فیلم است.

* نظر کارمبو درباره شما چیست؟
او یک بازیکن بزرگ است که جام جهانی را گرفته است. من بازی او را دوست داشتم. ما در دوره ای با هم رقیب بودیم. او سبک بالایی از فوتبال را ارائه می‌دهد.

* حرف پایانی شما با هواداران فوتبال چیست؟
ابتدا می‌خواهم از هواداران تشکر کنم زیرا در ایتالیا احساس کردم آنها من را می‌خواهند و من آنها را درک می‌کنم. آنها با محبت بودند و من می‌خواهم بیشترین موفقیت را با استقلال کسب کنم.
عبارات کليدی: آندره‌آ استراماچونی، استقلال تهران، استقلال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۸۱۱۰۲
انتشار: يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸
ساعت: ۰۸:۳۳
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰