ایگور کولاکوویچ
ایگور کولاکوویچ
کولاکوویچ: بازیکنانم با قلبشان بازی می‌کنند
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: جو بسیار خوبی بر تیم ما حکمفرماست و بازیکنان بدون اینکه ناامید شوند تا آخرین امتیاز به مبارزه ادامه می‌دهند.
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ و پیروزی مقابل ژاپن اظهار داشت: ما فرصت خوبی در تهران داشتیم و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. خوشبختانه بازیکنان با شرایط بدنی خوب وارد اردوهای تدارکاتی شدند و حدود یک ماه و نیم به خوبی تمرین کردند.
کولاکوویچ ادامه داد: ما بدون بازی تدارکاتی وارد لیگ ملت‌ها شدیم و دلیل نوسان تیم ما مقابل ایتالیا در بازی نخست هم همین بود. ما در ۶ مسابقه اول خود به جز دیداری که به شکست ما مقابل برزیل انجامید، عملکرد خوبی داشتیم. ما ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه در اختیار داریم که همه آنها با قلبشان بازی می‌کنند. جو بسیار خوبی بر تیم ما حکمفرماست و بازیکنان بدون اینکه ناامید شوند تا آخرین امتیاز به مبارزه ادامه می‌دهند.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد استفاده از مجرد و یلی در بازی مقابل ژاپن گفت: ما مسابقه سختی با آرژانتین داشتیم که ۳ مصدوم روی دست ما باقی گذاشت. البته امیر غفور می‌توانست مقابل ژاپن بازی کند ولی ترجیح دادیم او را برای بازی‌های بعدی حفظ کنیم. در نتیجه پوریا یلی و علی‌اصغر مجرد جایگزین غفور و موسوی شدند. در پست دریافت کننده نیز بازیکنان باتجربه و خوبی داریم که نیاز نبود در مورد مصدومیت جواد معنوی‌‌نژاد، کار خاصی انجام دهیم.
او در مورد حضور چندین بازیکن ایرانی در لیگ‌های اروپایی در فصل گذشته تصریح کرد: فصل گذشته برای نخستین بار در تاریخ ایران، تعداد زیادی بازیکن به لیگ‌های اروپایی رفتند. وجود مشکلات اقتصادی هم باعث شد تا این بازیکنان برای رفتن به اروپا، ترغیب شوند. آنها تصمیم خوبی در مورد رفتن به باشگاه‌های اروپایی گرفتند چون فرهنگ ورزشی و تجربه متفاوتی را فرا خواهند گرفت. من از پیشرفت شخصیت والیبالی آنها بسیار خوشحالم. امیدوارم در فصل آینده بازیکنان ایرانی بیشتری راهی کشورهای خارجی شوند.
کولاکوویچ در پایان گفت: بازیکنان در لیگ ایران ثابت و تعداد مشخصی از بازیکنان به میدان می‌روند ولی در اروپا، تنوع حریفان باعث می‌شود تا به تجربه آنها افزوده شود.
عبارات کليدی: ایگور کولاکوویچ، تیم ملی والیبال ایران، مسابقات والیبال قهرمانی جهان، والیبال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۸۰۶۰۲
انتشار: دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
ساعت: ۱۶:۰۴
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰