امانوئل مکرون
امانوئل مکرون
مکرون از ایران خواست احساسی نشود و در برجام بماند
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنج‌شنبه و یک روز پس از اعلام کاهش سطح اجرای برجام توسط تهران اعلام کرد که ایران باید همچنان به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی پایبند بماند و دیگر کشورهای عضو این توافق نیز باید در این راستا تلاش کنند.
به نقل از یورونیوز، مکرون که برای شرکت در نشست سران اتحادیه اروپا به شهر سیبیو در رومانی سفر کرده بود به خبرنگاران گفت: «ایران باید در این توافق باقی بماند و ما باید همه کار بکنیم تا چنین چیزی عملی شود.»
امانوئل ماکرون در ادامۀ سخنانش در سیبیو به ایران هشدار داد که «تحت تاثیر احساسات قرار نگیرد» و «مشکلات را تشدید نکند».
او گفت: «خروج از این توافق یک اشتباه است زیرا باعث می‌شود تمام تلاش‌هایی که انجام داده‌ایم از بین برود. به همین دلیل است که فرانسه در این توافق باقی مانده است و همچنان باقی خواهد ماند. من عمیقا آرزو می‌کنم که ایران هم در این قرارداد همچنان باقی بماند. ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم همه را متقاعد کنیم. ایران نباید تحت تاثیر احساسات قرار بگیرد و نباید مشکلات را تشدید کند. ما باید برای حفظ امنیت جمعی خود تلاش کنیم و به همین دلیل باید ایران را در این توافق نگه داریم.»
ایران روز چهارشنبه علاوه بر اعلام توقف بخشی از تعهداتش در چهارچوب برجام، به امضاکنندگان این توافق یعنی چین، روسیه، فرانسه، بریتانیا و آلمان فرصتی ۶۰ روزه داد تا به وعده‌هایشان مبنی بر حمایت از این کشور در مقابل تحریم‌های واشنگتن عمل کنند.
عبارات کليدی: امانوئل مکرون, برجام, ایران و فرانسه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۹۶۸۵
انتشار: جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت: ۱۸:۲۷
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸