سیدعباس صالحی
سیدعباس صالحی
دستور ویژه وزیر فرهنگ برای کمک به هنرمندان شهرهای سیل‌زده
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صندوق اعتباری هنر برای یاری رساندن به هنرمندان و اهالی فرهنگ آسیب‌دیده مأموریت ویژه‌ داد.
با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با سفر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به لرستان؛ تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض به اهالی فرهنگ و هنر سیل‌زده لرستان اختصاص می‌یابد.
بر اساس دستور ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کاهش آلام هنرمندان سیل‌زده، سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر امروز یکشنبه ١٥اردیبهشت ماه به برای دیدار با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه لرستان به این استان سفر می‌کند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این خصوص گفت: متأسفانه حادثه تلخ سیل که در اولین روزهای بهار ٩٨ در استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان خسارت سنگینی از نظر روحی و مالی به هموطنان عزیز ما وارد ساخت. ما نیز در صندوق اعتباری هنر نیز بنا بر وظیفه خود در حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور از روز نخست پیگیر وضعیت هنرمندان سیل‌زده در این استان‌ها بودیم.
سیدزاده افزود: با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به شناسایی هنرمندان آسیب دیده در این استان‌ها اقدام کردیم و سعی ما بر این است کاری کنیم تا این هنرمندان بتوانند زودتر به زندگی و فعالیت عادی برگردند.
وی افزود: هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر متشکل از مدیران و کارشناسان این صندوق روز جمعه به استان لرستان سفر کردند و تا کنون با هنرمندان پلدختر و کوهدشت دیدار داشتند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: بر اساس مأموریت ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر رفع مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر مرتبط با سیل اخیر، تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض به این هنرمندان اختصاص می‌یابد.
سیدزاده در پایان افزود: ما برای شناسایی هنرمندان سیل‌زده دست یاری خود را به سوی همه هنرمندان سراسر کشور دراز می‌کنیم تا به کمک یکدیگر نسبت به شناسایی هنرمندان آسیب‌دیده و حمایت از آنها هرچه سریع‌تر اقدام کنیم.
عبارات کليدی: سیدعباس صالحی, وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, سیل, هنرمندان
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۹۴۷۰
انتشار: يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت: ۱۷:۳۴
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸