بازار خودرو
بازار خودرو
چرا نرخ خودرو نجومی شد؟ نقش دلال‌های آنلاین در بازی گرانی
افزایش ناگهانی قیمت خودرو، ضرورت برخورد جدی با دلالان در سایت‌های خرید و فروش آنلاین را ایجاب می‌کند.
افزایش قیمت خودرو به صورت هماهنگ، توسط دلالان موضوع جدیدی نیست. در شرایطی که بسیاری از مردم از طریق خدمات مطلوب و مناسب این سایت ها اقدام به خرید و فروش اجناس خود می کنند و سایت های خرید و فروش اینترنتی، نقش ویترین قیمت را در بازار دارند، دلالان بازار خودرو، از این بستر بهره گرفته اند و در نبود نظارت کافی، قیمت غیرواقعی و مدنظر خود را تعیین می‌کنند.
از جمله این دلال ها، می توان به برخی از نمایشگاه داران و کسانی اشاره کرد که به امید سود بیشتر به این بازار مکاره پا گذاشته‌اند.
بسیاری از فعالان صنعت خودرو سازی معتقدند که قیمت های فعلی واقعی نیست و در صورت برخورد با اخلال گران این بازار، قیمت ها به حالت عادی باز خواهد گشت.
در بازاری که قیمت های آن را دلالان و بنگاه داران تعیین می کنند، با ارائه قیمت های کاذب و غیر واقعی ، پراید مرز روانی ۵۰ میلیون را رد می‌کند، ساندرو سد ۲۰۰ میلیون تومان را می‌شکند و دلالانِ خودروهای چینی هم تلاش می‌کنند تا قیمت‌ها را هم‌تراز با رقبای کره‌ای بالا نگه دارند.
قیمت خودرو در چند هفته اخیر یک روند افزایشی را تجربه کرده است؛ روندی که اگرچه کارشناسان می‌گویند باعث شده تا حجم معاملات در این بازار به شدت کاهش پیدا کند اما از طرفی می‌بینیم که قیمت خودرو بدون منطق مشخصی در حال بالا رفتن است.
البته در این میان، تیم مدیریت یک سایت خرید و فروش آنلاین اعلام کرده است که این سایت، به زودی خدمات کارشناسی خودرو را راه‌اندازی می‌کند که این کار اگر با نظارت قضایی و برخورد با دلالان و کاربران غیرواقعی این سایت ها باشد، می‌تواند گام مهمی در جهت کنترل بازار خودرو محسوب شود.
عبارات کليدی: بازار خودرو, خودرو, خودروسازان, گرانی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: خودرو
کد: ۱۷۹۳۴۲
انتشار: چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت: ۲۱:۲۱
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸