سردار آزمون
سردار آزمون
سردار آزمون: به رکوردها فکر نمی‌کنم/ اولویت من در انتقال به زنیت بحث مالی نبود
سردار آزمون، مهاجم زنیت سن‌پترزبورگ اعلام کرد که در این تیم به رکوردها فکر نمی‌کند.
 خبرگزاری ورزشی چمپیونات روسیه گفت‌وگویی از سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ منتشر کرده است که در زیر می‌خوانید:

* شما ۷ گل در ۶ بازی زنیت سن‌پترزبورگ زدید و رکورد جدیدی در این تیم به ثبت رساندید. نظرتان چیست؟
در واقع من به رکوردها فکر نمی‌کنم. گلزنی وظیفه اصلی یک مهاجم است و باید تاکید کنم این عملکرد خوب مهاجم دستاورد خوب یک مجموعه تیمی به حساب می‌آید.

* فعالیت‌های شما در روسیه ارتباط مستقیمی با قربان بردیف (سرمربی ترکمنستانی روبین‌کازان) دارد. اگر روبین‌کازان مشکل مالی نداشت باز هم به زنیت سن‌پترزبورگ می‌آمدید؟
در انتخاب تیم جدید هیچ جنبه مالی وجود ندارد. پیش از این نیز هرگز جنبه مالی را در اولویت قرار ندادم و مهمترین مسئله افزایش مهارت‌ها و کسب افتخارات بزرگ است. هر چند انتقال من برای روبین‌کازان از نظر مالی خوب بود اما به هر حال احتمال زیادی برای جدایی من وجود داشت.

* آخرین صحبت‌های شما با قربان بردیف چطور بود؟
در شرایط کاملا دوستانه‌ای صحبت کردیم. قربان بردیف چند توصیه به من درباره نحوه رفتار و بازی‌ام در زنیت کرد. آنها را به خاطر سپردم. وقتی قربان بردیف برای اولین‌بار با من دیدار کرد خیلی جوان بودم و فکر نمی‌کردم بتوانم در لیگ برتر روسیه بازی کنم. او مرا باور داشت و در قامت مربی برای من سخت کار کرد. در آغاز یک فرصت استثنایی برای من بود و برای پاسخ دادن به حمایت بردیف سخت تلاش کردم. تمرکزم روی فوتبال بود و قربان بردیف برای من فقط یک مربی نبود. او یکی از بهترین نزدیکانم است و خداحافظی با او آسان نبود.

* درس اصلی قربان بردیف چیست؟
پیش از هر چیز باید بگویم انگیزه زیادی داشت و به من برای پایداری کمک کرد. این مسائل مربوط به فوتبالم، نوع رفتار با مردم و خارج از زمین فوتبال هستند.

* پس از جام جهانی ۲۰۱۸ از فوتبال ملی خداحافظی کردید اما خیلی زود تصمیم شما تغییر یافت. چه اتفاقی رخ داد؟
بارها با سرمربی صحبت کردم و او مرا برای بازگشت متقاعد کرد. سپس وقتی دیدم شرایط تغییر کرد بازگشتم.
عبارات کليدی: سردار آزمون، زنیت روسیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۸۹۹۳
انتشار: يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸
ساعت: ۱۰:۳۹
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰