سعید جلیلی
سعید جلیلی
سعید جلیلی: ترامپ برود نامه‌های التماس‌آمیز رئیس‌جمهور پیشین آمریکا به رهبری را بخواند
برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب با موضوع بررسی اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی  با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری به بررسی اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت.
مسئول پیشین مذاکرات هسته‌ای و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در ابتدا با اشاره به اینکه تروریسم و ناامنی دو روی یک سکه هستند. در این باره آن طور که در باشگاه خبرنگاران جوان آمده، سعید جلیلی  گفت:«ترور به معنای ایجاد اختلال در امنیت یک ملت است لذا نسبت به این مقوله نمی‌توان بی اهمیت بود.»
او با اشاره به اینکه امنیت ایران مثال زدنی است و راحت به دست نیامده گفت:«مردم توانمندی خود را در تأمین و ایجاد امنیت به خوبی نشان دادند.»
جلیلی با بیان اینکه ارتش رژیم حاکم بر آمریکا یک ارتشی تروریستی است عنوان کرد:« مردم منطقه ما به خوبی شاهد هستند که چه مسائلی در طی این سال‌ها از سوی آمریکا بر علیه آن‌ها صورت گرفته است به طوری که می‌توان برای هر یک از رفتارهای آمریکا مثالی واضح و روشن از اقدام تروریستی را عنوان کرد.»
این کارشناس بین الملل که برای تفسیر و تحلیل اقدام سیاسی آمریکایی‌ها در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی به رسانه ملی آمده بود، خاطراتی بیان کرد از روزهایی که ارتش عراق پس از ورود به جنگ عراق در این کشور به حالت استیصال رسیده بود.
درباره آنچه جلیلی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری گفت، خبرگزاری فارس نوشته است:
جلیلی خطاب به ترامپ گفت:«توصیه من به ترامپ این است که یادداشت های التماس وزارت امورخارجه شان از طریق سفارت سوئیس را برای او بیاورند تا بخواند. من آن زمان معاون اروپا-آمریکای وزارت خارجه بودم؛آمریکایی ها نامه میفرستادند و از ما التماس میکردند تا کمک شان کنیم.»
او ادامه داد:«نامه هایی که رئیس جمهورشان به رهبرانقلاب میفرستاد و عنوان میکرد که ما در باتلاقی به نام عراق گیر افتاده ایم و ما را کمک کنید. این نامه ها امروز در سفارت سوئیس موجود است؛ آن را منتشر کنند یا به دست ترامپ برسانند تا بخواند.»
جلیلی همچنین به ترامپ گفت:«ترامپ خوب است نظرات کارشناسی  افسران سابق سیا و پنتاگون نه در گزارش‌های سرّی که امروز در مراکز علمی و به شکل علمی ابراز میکنند، بخواند. یک مأمور عالیرتبه آنها همین چند روز پیش در یک مرکز پژوهشی آمریکا اعلام کرد در ۴۰ سال رویارویی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران ما به ربع آخر بازی رسیده ایم و ایران به مراتب به مراتب به مراتب جلوتر است.»
او همچنین گفت:«رئیس فعلی رژیم آمریکا در مناظرات انتخاباتی اش اعلام کرد که داعش ساخته اوباما و کلینتون است. اینها همه نمونه ای از مصادیقی است که نشان میدهد آمریکا نه تنها حامی تروریسم بلکه خود دارای ذات تروریستی است.کسی که به ایرانی‌ها سیم خاردار نمیداد، امروز تمام دغدغه اش بورد موشک های ایران است.»
جلیلی همچنین گفت:«باطل السحر ابزار آمریکایی‌ها نترسیدن و هوشمندی بود که امروز این الگو در مناطق مختلف تکثیر شده است.فرزندان سپاه در دوران دفاع مقدس ضرب شستی نشان دشمنان دادند که سی سال است جرئت نکرده اند به خاک ایران نزدیک شوند.در اوج تحریم‌ها، امروز در بستر نهاد سپاه، قرارگاهی به نام خاتم الانبیا(ع) تشکیل می‌شود که یک جوان سی و شش ساله به همراه مهندسانی با متوسط سنی ۳۰ سال، بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان را در ایران می‌سازد.آمریکا می‌فهمد که سپاه اولین سد مقابل او برای اثرگذاری بر ایران است.»
عبارات کليدی: سعید جلیلی, ایران و آمریکا, سپاه پاسداران انقلاب اسلامی, دونالد ترامپ
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۸۸۴۲
انتشار: جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸
ساعت: ۰۰:۵۷
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸