وینفرد شفر
وینفرد شفر
شفر: در دربی اتفاقی افتاد که قلب همه ما شکست
سرمربی تیم فوتبال استقلال در آستانه دیدار تیمش مقابل الهلال درباره جلسه با هیات مدیره این باشگاه صحبت کرد.
وینفرد شفر، سرمربی استقلال درباره برگزاری جلسه با اعضای هیأت مدیره گفت: ابتدا عذرخواهی می‌کنم به خاطر این که در راه جلسه فنی بعدی هستم و فرصت ندارم در رابطه با همه مسائل به طور جزئی صحبت کنم اما زمانی که به تهران برگشتیم در رابطه با سایر مسائل و شرایط فعلی و برنامه‌های فصل آینده صحبت خواهم کرد. اما باید از اعضای فوق‌العاده هیأت مدیره‌مان تشکر کنم، پنج جنتلمن آقایان فتحی، خلیل زاده، سعادتمند، منزوی و ماجدی که هرکدام در زمینه‌های مختلفی با تجربه و با دانش هستند. اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال از لحاظ شخصیتی، توانایی و کارآمدی بسیار قوی هستند و می‌توانند در مسئولیت‌های مهم اثرگذار باشند.
او افزود: من از مدت‌ها قبل خواهان برگزاری این جلسه بودم و بسیار از این که توانستم با اعضای هیأت مدیره دیدار کنم خوشحال هستم. متأسفانه این دیدار الان اتفاق افتاد، در روزهایی که ما بابت دو بازی اخیر ناراحت و غمگین هستیم بنابراین من خیلی از این که اعضای هیأت مدیره در خصوص مسائل مختلف سوالاتی از من پرسیدند غافلگیر نشدم. می‌توانم بگویم این آقایان واقعاً استقلال را دوست دارند و برایشان این باشگاه اهمیت زیادی دارد. من اطلاعات بسیاری در خصوص مسائل اخیر استقلال با آن‌ها در میان گذاشتم به خصوص درباره مشکلات زیادی که تا این‌جا داشته‌ایم. در جلسه هیأت مدیره این موضوع خیلی زود مشخص شد که همه ما اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل باشگاه آقای دکتر فتحی و من اهداف یکسانی را دنبال می‌کنیم. همه ما به فکر آینده استقلال هستیم.
سرمربی استقلال اظهار کرد: ما در رابطه با مسائلی صحبت کردیم که نیاز به زمان و کار بسیار دارد و به خصوص افراد توانمندی که آماده کمک به استقلال باشند. ما امسال با مسائل زیادی درگیر بودیم اما همانطور که بارها گفته‌ام مدیرعامل باشگاه، آقای دکتر فتحی در شرایط سختی به باشگاه آمد. زمانی که ایشان به باشگاه آمد آماده‌سازی پیش از فصل استقلال با مشکلات زیادی از قبل همراه شده بود. ما دوباره تیم را به شرایط خوب رسانیدم اما دوباره با مسائل دیگری رو به رو شدیم. آماده سازی نیم فصل هم با مشکلات دیگری همراه شد. ما دوباره تیم را به شرایط اوج رساندیم و در جدول بالا آمدیم، به رتبه دوم رسیدیم اما در دربی اتفاقی افتاد که قلب همه ما شکست. این مسائل هرگز نباید تکرار شود.
شفر ادامه داد: تداوم و پایداری نکاتی است که باید روی آن تمرکز کنیم. ما باید فصل را با بهترین شرایط ممکن به پایان برسانیم و هم زمان خود را برای فصل بعد آماده کنیم. باید قرارداد بازیکنانی که برای فصل بعد نیاز داریم را تمدید کنیم. باید یک اردوی آماده سازی خوب داشته باشیم تا بتوانیم در بهترین شرایط ممکن خود را برای فصل آینده آماده کنیم. در خصوص ساختارهایی برای پیشرفت باشگاه باید صحبت کنیم. مثلاً درباره توسعه آکادمی، یک تیم استعدادیابی حرفه‌ای و...
سرمربی استقلال افزود: باید از مدیرعامل باشگاه بابت این جلسه با اعضای هیأت مدیره تشکر کنم. باید از اعضا هم تشکر کنم و از دیدن آن‌ها خوشحالم. من جلسه هیأت مدیره را با احساس بسیار خوبی ترک کردم. می دانم این آقایان می‌توانند به استقلال کمک کنند. می‌خواهم از سه معاون باشگاه یعنی آقایان دکتر نوروزی، مباشری و دکتر خطیر که در ادامه جلسه به جمع ما اضافه شدند بابت همه کارها، زحمات و تلاش‌های بسیارشان تشکر کنم. برای این که بتوانیم در استقلال به موفقیت برسیم‌، باید همگی در کنار هم شجاع باشیم، سخت کار کنیم و منافع تیمی برای ما در درجه اول باشد.
او ادامه داد: اگر هواداران واقعی استقلال گاهی اوقات گلایه و دلخوری دارند، کاملاً حق با آن‌هاست و ما باید در قبال انتظارات آن‌ها صبور و فروتن باشیم و همواره به آن‌ها احترام بگذاریم. ما همواره صدای هواداران‌مان را می‌شنویم. من این را با تواضع تمام به عنوان بزرگ‌ترین فرد به لحاظ سنی از گروهی که دور هم جمع شده‌ایم به هواداران عرض می‌کنم، به ما اعتماد کنید. ما شرایط و مشکلات را می‌دانیم و می‌دانیم چه کاری برای رسیدن به موفقیت و اهدافی که همه در سر داریم باید انجام شود. نیاز به کار سخت و برنامه طولانی مدت داریم. بدون شک اگر همه ما باهم باشیم به اهداف‌مان می‌رسیم. نام استقلال یک نام اسطوره‌ای است که از همه ما بسیار بسیار بزرگ‌تر است.
شفر گفت: می‌دانم هواداران‌مان وقتی نتیجه خوبی نمی‌گیریم، بسیار بسیار ناراحت و غمگین می‌شوند. این حق طبیعی آن‌هاست و ما باید همواره برای شادی هواداران تلاش کنیم. من هوادارانی را دیده‌ام که بعد از داربی گفتند بدترین احساس ممکن را دارند. این برای من احساسی را به وجود آورد که قابل توصیف نیست.
سرمربی استقلال در پایان گفت: استقلال پس از پنج - شش سال، فصل گذشته به جام و قهرمانی رسید ولی این برای هواداران استقلال و لیاقتی که آن‌ها دارند، به هیچ وجه کافی نیست. همه ما به خوبی می‌دانیم هواداران استقلال در چه شرایطی هستند. به شما اطمینان می‌دهم همه اعضای خانواده استقلال می‌خواهند این ناراحتی و دلخوری را از بین ببرند و مرهمی برای آن پیدا کنند، البته نه برای یک دوره کوتاه بلکه برای همیشه. همه اعضای باشگاه می‌خواهند در کنار هم استقلالی بسازند که برای سال‌های بسیار باعث خوشحالی و افتخار هواداران شود.
عبارات کليدی: وینفرد شفر، استقلال تهران، استقلال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۸۵۷۱
انتشار: يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸
ساعت: ۱۷:۱۳
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۲۰۲۰