بابک کریمی
بابک کریمی
وقتی بازیگر ایرانی و فیلمبردار ایتالیایی رقیب عشقی شدند
بابک کریمی بازیگر فیلم «فروشنده» درباره آشنایی، رفاقت و خاطراتش با پائولو کارنرا فیلمساز نامدار ایتالیایی متن کوتاهی در اینستاگرام منتشر کرد.
بابک کریمی بازیگر سینمای ایران تصویری از خود در کنار اصغر فرهادی و پائولو کارنرا را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و در توضیح آن نوشت: «تقریبا ۳۶ سال پیش در لابراتوار چینه‌چیتا به هم معرفی شدیم. «پائولو کارنرا» آن زمان دانشجو سال آخر رشته فیلمبرداری در مدرسه سینمایی بود و من بین فیلمبرداری و تدوین دودل بودم. چند سال بعد، دوست صمیمی و همکار شدیم. تجربیات و سفرهای جالبی با هم داشتیم که باعث رشد جفتمون شد. از ساخت فیلم مستند در یک تیمارستان، تا مسئولیت فنی فستیوال فیلمبرداران. حتی یک بار، بدون اینکه از همدیگر اطلاع داشته باشیم، رقیب و عاشق بی ثمر یک دختر شده بودیم. یا به روایت دیگری، یک دختر جفتمون رو گذاشته بود سر کار. یکی از اولین دوستانی بود که در نمایش‌های خانگی‌ام با سینما نوین ایران آشنا کردم (باشو، دونده، دستفروش و...).
وقتی وارد حیطه حرفه‌ای سینما شدیم، مسیرمان از هم دور شد. من به سمت تدوین رفتم و او یکی از برجسته‌ترین فیلمبرداران ایتالیا شد که در سطح بین‌المللی فعالیت میکنه. تازگی فیلم‌های پیتر گرینوی و رامین بهرامی را نورپردازی کرده و سالهاست که با همسر و سه بچه ساکن شهر فلورانس شده. آخرین بار در پاریس زمان فیلمبرداری فیلم «گذشته» همدیگر رو دیده بودیم و شب خوبی را در یک رستوران افریقایی گذراندیم...
پریروز ناگهان بین تماشاچیان فیلم «درباره الی» دیدمش و دیروز صبح به اتفاق آقای فرهادی با هم ‌در کوچه‌های فلورانس قدم زدیم، قهوه خوردیم و از سینما و زندگیمان حرف زدیم. جالب اینجاست که آقای فرهادی و پائولو خیلی بیشتر با هم حرف داشتن تا من و پائولو!! دیدن وصلت بین نیمه اول زندگیم با نیمه دوم، حس بسیار غریبی را ایجاد کرد. هیچوقت تصور چنین صحنه‌ای را نداشتم..... پند ماجرا؟ هیچوقت از زندگی نطلبید. خودش به موقع شما را به بهترین نحو غافلگیر میکنه و زیباییش رو نشون میده.»

 
عبارات کليدی: اینستاگرام, سینمای ایران, کارگردانان سینمای ایران, بازیگران سینمای ایران, بابک کریمی, اصغر فرهادی, پائولو کارنرا
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سينما | عکس
کد: ۱۷۸۵۳۵
انتشار: شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸
ساعت: ۲۰:۰۸
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸