حسن روحانی
حسن روحانی
روحانی: تعطیلات نباید هیچ خللی در روند امدادرسانی به سیل زدگان ایجاد کند
رئیس‌جمهور گفت: روند امدادرسانی و اجرای این تصمیمات با هدف کاستن از رنج و سختی سیل زدگان باید تسریع شود و تعطیلات پیش رو نباید در این روند خللی ایجاد کند.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور روز دوشنبه در گفتگوی مجدد تلفنی با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و استانداران سراسر کشور، ضمن تشکر از تلاش بی وقفه استانداران و فرمانداران به عنوان رؤسای ستادهای مدیریت بحران برای کاستن از مشکلات مردم سیل زده، اظهار داشت: تمام امکانات و تجهیزات دولتی و عمومی باید برای مدیریت نهایی سیلاب‌ها و تا اطمینان کامل به سلامت مردم در نقاط مختلف کشور اختصاص یابد.
حجت الاسلام حسن روحانی وحدت و تلاش خستگی ناپذیر ملت، مدیران، نیروهای مسلح و امدادگران در همه حوزه‌های امدادرسانی در شهرهای سیل زده را نمایش همبستگی ملت و قدرت ایران اسلامی دانست و با قدردانی از همه یاری دهندگان مردم سیل زده، تصریح کرد: در مدیریت بحران، حفظ سلامتی مردم مهمترین اصل است و خدمت فداکارانه به مردم سیل‌زده، بی تردید افتخاری بزرگ و قابل ستایش است.
رئیس جمهور پس از استماع گزارش وزیر کشور، به وی دستور داد در صورت نیاز از تمام امکانات موجود در استان‌های همجوار برای کمک به هموطنان در معرض سیل در مناطق مختلف کشور استفاده شود.
روحانی در گفتگو با استانداران سراسر کشور؛ ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده، تاکید کرد: با توجه به تداوم روند بارندگی‌ها ضروری است میزان آب و وضعیت سدهای منطقه، با دقت و حساسیت بیشتری مدیریت شوند که خسارتی ایجاد نشود و خسارت احتمالی هم به حداقل برسد.
رئیس جمهور با توجه به گزارش‌های دریافتی از هر استان، مطالب و دستورهای لازم و مربوط به مدیریت سیلاب در مناطق مختلف را صادر کرد.
روحانی اظهار داشت: سیلاب‌های اخیر به رغم برخی سختی‌ها، یک وحدت و انسجام فوق‌العاده‌ای میان ملت ما به وجود آورده است که باید آن را پاس بداریم و ضروری است با یاری هم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به تصمیمات خوب هیأت دولت برای جبران خسارت‌های سیل، اظهار داشت: روند امدادرسانی و اجرای این تصمیمات با هدف کاستن از رنج و سختی سیل زدگان باید تسریع شود و تعطیلات پیش رو نباید در این روند خللی ایجاد کند.
روحانی همچنین بار دیگر از همه نیروهای مسلح، بسیج، هلال احمر و نیروهای امدادی که با فداکاری در خدمت مردم سیل‌زده بودند، قدردانی کرد و از استانداران خواست روند خدمت رسانی به مردم سیل‌زده را به عنوان یک وظیفه ملی با جدیت ادامه دهند و دولت از هیچ تلاشی برای پشتیبانی و کمک به مردم این مناطق دریغ نخواهد کرد.
عبارات کليدی: حسن روحانی, سیل, گلستان, شیراز, مازندران, لرستان
انتشار يافته: 1    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
Iran, Islamic Republic of
محمدرضا کیانفر
چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: در بارش‌های اخیر مخازن سدها پر شد و می‌توان از این ذخایر به بهترین نحو بهره گرفت.

آقای لاریجانی،
پرکردن و ذخیره سازی و بهره گرفتن از سد دقیقاً مانند همان سوءاستفاده‌ای است که امثال داعش {...} و القاعده از دین اسلام می‌کنند زیرا وظیفه‌ی سد پیشگیری از بلای سیل می‌باشد و لازم است همواره سدها خالی و ته‌شان جارو کرده باشد.
سرور گرامی،
تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما، (321)
 


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۸۳۶۹
انتشار: دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸
ساعت: ۲۳:۵۲
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸