محمدجواد جمالی
محمدجواد جمالی
جمالی: هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره پرونده سلمان خدادادی به نتیجه نهایی نرسیده است/ ماجرای درازهی با خدادادی متفاوت است
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره بررسی پرونده نماینده مردم ملکان گفت: هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره پرونده خدادای به نتیجه نهایی نرسیده است.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت رسیدگی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به پرونده شکایت از سلمان خدادادی، گفت: هنوز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان به نتیجه نهایی درباره این پرونده نرسیده است و قطعاً جلسه دیگری در این زمینه برگزار می‌کنیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پرونده درازهی نماینده مردم سراوان به سرعت رسیدگی شد اما بررسی این پرونده طولانی شده است، گفت: ماجرای درازهی با سلمان خدادادی متفاوت است چرا که درازهی شاکی خصوصی نداشت و بحثی میان دولت و مجلس بود اما این پرونده ابعاد و جوانب گسترده‌تری دارد و زمان بر است.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در صورت محرز شدن تخلفات این نماینده امکان عزل وی از نمایندگی مجلس وجود دارد، تصریح کرد: در قانون ماده‌ای مبنی بر عزل نمایندگان وجود ندارد و اخیراً هم برخی از نمایندگان پیشنهاد داده اند که این موضوع در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس قید شود اما این پیشنهادات رد شد و امکان عزل نمایندگان مطابق با قانون وجود ندارد.
جمالی تاکید کرد: رویه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مبتنی بر انصاف و عدالت است و علیرغم آنکه آبروی همه نمایندگان به هم وابسته است اما در بررسی پرونده نمایندگان مماشات نمی‌کنیم و برخورد جناحی و حزبی نداریم.
عبارات کليدی: محمدجواد جمالی, سلمان خدادادی, مجلس شورای اسلامی, قوه قضائیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۷۹۴۹
انتشار: يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۴۴
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸