مصطفی کواکبیان
مصطفی کواکبیان
در جمع خبرنگاران مطرح کرد
کواکبیان: درخواست دیدار احزاب با رهبر انقلاب و روسای قوه قضائیه و مجریه
دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: چرا رییس جمهور و رییس قوه قضائیه با احزاب جلسه نمی‌گذارند. خواهش می‌کنم رهبری وقتی برای احزاب بگذارند تا نکات را با ایشان مطرح کنیم.
در پایان روند برگزاری انتخابات، مصطفی کواکبیان گفت: دولت لایحه جامع انتخابات را تقدیم مجلس کرده است و آنچه در مجلس مطرح است لایحه جامع انتخابات نیست. آنچه در دستور مجلس قرار دارد طرح استانی شدن انتخابات است.
وی ادامه داد: بر این اساس هرکسی که در حوزه انتخابیه ۱۹ درصد آرا را بدست آورد و در سطح استان رای بالاتری آورد به مجلس ورود می‌کند.
وی افزود: اگر شورای نگهبان طرح استانی شدن را تصویب کند سطح دموکراسی ارتقا یافته و نگاه بخشی و جزئی نماینده هم ارتقا می‌یابد. اگر تهران ۳۰ نماینده می‌خواهد و یک حزب ۴۰ درصد آرا را آورده و یک حزبی دیگر ۳۰ درصد؛ به تناسب ۹ و ۶ نفر ورود می‌کنند.
کواکبیان در خصوص انتخابات خانه احزاب هم گفت: طبق گفته‌های آقای کمالی از دوستان احزاب هرکس رای آورد وقت بگذارد. کسی که وقت نمی‌گذارد کاش کاندیدا نمی‌شود. دوستان حفاظت و رصد کنند این پول به نوبه تخصیص یابد.
وی ادامه داد: دوستان می‌گویند فقط با رییس مجلس دیدار داشته‌اند؛ پس چرا رییس‌جمهور و رییس قوه قضائیه با احزاب جلسه نمی‌گذارند. خواهش می‌کنم رهبری وقتی برای احزاب بگذارند تا نکات را با ایشان مطرح کنیم.
عبارات کليدی: خانه احزاب, مصطفی کواکبیان
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۷۸۴۶
انتشار: پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
ساعت: ۱۶:۳۹
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸