لیگ قهرمانان اروپا
لیگ قهرمانان اروپا
بدترین سال اروپایی فوتبال اسپانیا در ۹ سال اخیر
حذف ۳ نماینده لالیگا در لیگ قهرمانان اروپا فصل تلخی را برای فوتبال اسپانیا رقم زده است.
قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا جمعه هفته جاری در شهر نیون سوئیس برگزار می‌شود، جایی که نام حداکثر یک تیم اسپانیایی از گوی‌ها خارج خواهد شد، البته این هم بستگی به نتیجه دیداری دارد که امشب در ورزشگاه نوکمپ میان بارسلونا و لیون فرانسه برگزار می‌شود. بازی رفت دو تیم در فرانسه بدون گل تمام شد.
با حذف اتلتیکومادرید پس از باخت ۳ بر صفر شب گذشته‌اش در خانه یوونتوس که یک هفته پس از شکست خانگی رئال مادرید مقابل آژاکس و حذف این تیم رخ داد، چشم امید لالیگا به بارسلونا است که فوتبال اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی بدون نماینده نماند.
قبل از دو تیم شهر مادرید، والنسیا در مرحله گروهی از لیگ قهرمانان حذف شده بود و به این ترتیب بدترین سال فوتبال اسپانیا در لیگ قهرمانان اروپا در چند سال گذشته رقم خورد.
به فرض اینکه بارسلونا امشب بر لیون فایق آید و صعود کند، لالیگا باز هم فقط یک نماینده خواهد داشت و آخرین باری که چنین اتفاقی در لیگ قهرمانان اروپا رخ داد به فصل ۱۰-۲۰۰۹ برمی‌گردد؛ زمانی که همین بارسا به یک چهارم نهایی صعود کرد و در ادامه رقابت‌ها در مرحله نیمه نهایی مغلوب اینتر شد. در این بین اگر بارسلونا حذف شود، اتفاقی برای فوتبال اسپانیا رخ خواهد داد که از فصل ۰۵-۲۰۰۴ بی‌سابقه خواهد بود.
تیم فوتبال بارسلونا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران میزبان لیون خواهد بود.
عبارات کليدی: لیگ قهرمانان اروپا
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش خارجی
کد: ۱۷۷۷۶۴
انتشار: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
ساعت: ۱۱:۰۲
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰