نوزاد
نوزاد
بیش از یک دهم زوج های ایرانی نابارورند/ استرس مهم‌ترین عامل ناباروری
رئیس بخش ناباروری بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ۱۱ تا ۱۵ درصد زوج های ایرانی نابارور هستند که با توجه به پیشرفت علم پزشکی، ناباروری آنها قابل درمان است.
ساغر صالح پور روز یکشنبه در نشست خبری در محل بیمارستان طالقانی تهران گفت: حدود ۴۰ درصد علل ناباروری مربوط به مردان و ۶۰ درصد علل آن مربوط به زنان است.
رئیس بخش ناباروری بیمارستان طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نقش استرس در ناباروری، گفت: تحقیقات ثابت کرده است که استرس بسیاری از سیستم های تخمک گذاری را از نظم خارج می کند و باعث می شود ناباروری بدتر شده یا درمان آن کاهش یابد.
صالح پور ادامه داد: کشور ما در زمینه درمان ناباروری پیشرفت خوبی داشته است و در حال حاضر با دارو، روش های تخمک گذاری، لاپاراسکوپی و بررسی ژنتیک این بیماری قابل درمان است.
این فوق تخصص زنان تصریح کرد: در حال حاضر بیماران بسیاری از کشورهای شمال و شرق کشورمان برای درمان ناباروری به ایران مراجعه می کنند زیرا تمام خدمات درمان این بیماری در سطح تخصصی بسیار خوب انجام می شود و هزینه ها نیز پایین تر است و تمام روش های درمانی در سطح استاندارد دنیا است.
صالح پور اضافه کرد: خدمات درمان ناباروری به افراد ایرانی و غیر ایرانی در بیمارستان طالقانی با تعرفه دولتی ارائه می شود.
وی از بانک ذخیره درمان سلول جنسی برای درمان ناباروری در کشور خبر داد و گفت: زنان و مردانی که دچار سرطان شده اند و باید دارو مصرف کنند برای حفظ باروری شان تخمک و اسپرم آنها در این بانک ذخیره می شود زیرا داروهایی که برای درمان بیماری سرطان مصرف می شود به مرور زمان سلول های تخمک و اسپرم را از بین می برد.
صالح پور توضیح داد: با این اقدام، باروری این افراد حفظ می شود و هر زمانی که بخواهند، می توانند برای فرزنددار شدن اقدام کنند.
وی افزود: همچنین با توجه به اینکه سن ازدواج در کشور بالا رفته و شرایط اقتصادی زندگی را مشکل ساز کرده است، زنان مجرد و زوج ها می توانند برای حفظ باروری خود با ا استفاده از این امکانات اقدام کنند.
عبارات کليدی: سلامتی, ناباروری
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سبک زندگی
کد: ۱۷۶۳۷۰
انتشار: يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
ساعت: ۲۰:۳۵
منبع: ایرنا
کد توليد: ۸۸۸۸