سید محمد بطحایی
سید محمد بطحایی
در جمع خبرنگاران
بطحایی: حجم گسترده تبلیغات کلاس‌‌‌های کنکور و کتاب‌های کمک درسی، سم مهلکی برای آموزش و پرورش است
وزیر آموزش و پرورش گفت: در بین همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش، همکاران بانوان از اهمیت و اولویت بیشتری برخوردار هستند، اما به دلیل نبود فضای مناسب نسبت به آقایان محدودیت بیشتری در این زمینه وجود دارد.
سید محمد بطحایی ظهر امروز در پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره مصوبه‌ای که مربوط به ورزش و تربیت بدنی در وزارت آموزش و پرورش بود، گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران تربیت بدنی و ورزش کارکنان در اولویت قرار دارد که این مورد برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش از اهمیت بالاتری برخوردار است.
وی با اشاره به لزوم توجه به ورزش در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در بین همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش، همکاران بانوان از اهمیت و اولویت بیشتری برخوردار هستند، اما به دلیل نبود فضای مناسب نسبت به آقایان محدودیت بیشتری در این زمینه وجود دارد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مصوبه‌ای را در این مورد برای خانم‌ها به کار گرفتیم و راه اندازی و اقدام کردیم تا بر این اساس مجموعه‌های مورد نظر در هفته دوساعت در اختیار بانوان قرار بگیرد. هرچند که این میزان ساعت کافی نیست اما امیدواریم به تدریج بتوانیم به این سمت برویم که بانوان بتوانند با ورزش سلامت لازم را کسب کنند.
بطحایی در پاسخ به سوالی درباره معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های مصرفی تصریح کرد: در این زمینه داده‌های مطمئنی در اختیار من نیست. در قانون معافیت مشروط طبق جدولی که مشخص شده عمل می‌شود. مدارس اگر در حد آن مصرف داشته باشند، معاف می‌شوند و اگر بیش از آن مصرف کنند باید هزینه را بپردازند و ما دنبال می‌کنیم که اسرافی صورت نگیرد.
وی در پاسخ به این سوالی درباره طرح توزیع شیر در مدارس خاطرنشان کرد: مهمترین مانع برای اجرای برنامه شیر مدارس نبود اعتبارات لازم برای این کار است. این اعتبارات هنوز تخصیص پیدا نکرده است وگرنه از جهت توافق با شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده‌ و اجرای برنامه، با مانع دیگری مواجه نیستیم.
این عضو دولت تدبیر و امید افزود: متاسفانه به دلیل مشکلات درآمدی دولت و خزانه، امکان تخصیص تاکنون پیدا نشده و امیدوارم که این امکان به زودی فراهم شود و ما بتوانیم حتی با نوبت ها و دفعات کمتر برنامه توزیع شیر در مدارس را اجرا کنیم.
بطحایی درباره تبلیغات فراوان برای کلاس‌های کنکور در صداوسیما ابراز داشت: این حجم از تبلیغات برای کلاس‌‌‌های کنکور و کتاب‌های کمک درسی، سم مهلکی برای آموزش و پرورش است. ما با علی عسگری هم مذاکره و هم دو مکاتبه داشته‌ایم. امیدوارم که همکاران‌مان در صداوسیما با توجهی که به این موضوع دارند، این مسئله را در نظر بگیرند.
وی اضافه کرد: همچنین ما به دنبال این هستیم که از طریق قانونی هم این موضوع را دنبال کنیم و این محدودیت را در رسانه‌های مختلف اعمال کنیم.
وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتقادات فرهنگیان برای طرح رتبه‌‌‌‌‌‌بندی بیان کرد: من از همکاران عزیزم می‌‌‌خواهم هر گونه پیشداوری را در این زمینه فعلا متوقف کنند. شرایط اقتصادی کشور ما به گونه‌ای است که ورود به این مباحث دولت و اینکه دولت این اهمیت را برای فرهنگیان قائل شده که رتبه‌‌‌بندی را به اجرا درآورد، به نظرم یک آغاز مبارک است. پس همکاران سعی کنند که این پیشداوری‌‌‌ها را کنار بگذارند تا این طرح ما به تصویب برسد و بودجه‌‌‌اش مشخص شود، اگر که مورد قبول نبود ما حاضریم که انتقاداتشان را بشنویم. آیین‌‌‌نامه اجرایی در این زمینه را حتما به سمع و نظر همکاران خود خواهم رساند و از آنان نظرخواهی می کنم.
عبارات کليدی: سیدمحمد بطحایی, وزارت آموزش و پرورش
انتشار يافته: 1    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
Iran, Islamic Republic of
ث-ع
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
جناب بطحایی قبل از هر کاری در آموزش و پرورش ابتدا باید جلوی رسانه میلی را بگیرید که مهلک ترین سم را از طریق این جعبه جادویی با عناوین مختلف و در جهت توسعه به اصطلاح عدالت آموزش با برنامه های کنکوری و تستی بدون محتوا به خورد نسل آینده می دهد.البته از چشم تیز بین مردم دور نمی ماند که این رسانه میلی فقط به خاطر درآمدهای تبلیغاتی خود اجازه می دهد یک مشت بی سواد کلاس نرفته نام مدرس و مهندس و استاد برخود گذاشته و به تدریس دروس در این رسانه میلی بپردازند.ابتدا این لانه فساد راببندید. (301)
 


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۵۱۴۵
انتشار: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۷:۵۲
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸