دونالد ترامپ
دونالد ترامپ
واکنش عجیب ترامپ به عقب‌نشینی دولت فرانسه در برابر معترضان
رییس جمهور آمریکا در توییتی به آشوب‌های اخیر در فرانسه به عنوان توجیهی برای تصمیمش در رابطه با خروج آمریکا از توافق آب و هوای پاریس اشاره کرد که آن را توافقی "شدیدا ناقص" توصیف کرده است!
به‌ گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: بسیار خرسندم که دوستم امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه و معترضان در پاریس با تصمیمی که من دو سال پیش به آن رسیدم موافق هستند. توافق آب و هوای پاریس به شدت ناقص است، چرا که بهای انرژی را برای کشورهای مسئول افزایش می‌دهد، در حالی که بر برخی از آلوده کننده‌ترین کشورها در جهان سرپوش می‌گذارد.
ترامپ تاکید کرد که وی اقدامات بسیار مهم و بزرگی را در راستای بهبود محیط زیست آمریکا اتخاذ کرده است، اما تاکید کرد توافق آب و هوای پاریس فشار بسیاری را به خاطر  سیاست‌های حامی محیط زیست بر مالیات دهندگان آمریکایی اعمال می‌کند.
رییس جمهور آمریکا در ادامه توییت خود نوشت: من خواستار هوای پاک و آب پاک هستم و اقدامات بسیار بزرگی را در راستای بهبود محیط زیست آمریکا اتخاذ کرده‌ام اما مالیات دهندگان آمریکایی و کارگران آمریکایی نباید بهای پاکسازی آلودگی دیگر کشورها را بپردازند.
این توییت ترامپ پس از آن منتشر شد که فرانسه روز سه‌شنبه برنامه‌ها برای اجرای افزایش مالیات بر سوخت دیزلی و بنزین به عنوان بخشی از تلاش ماکرون برای کاهش انتشار گازهای آلوده را به تعویق انداخت.
ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه در جریان اعلام این برنامه تعلیق ۶ ماهه گفت‌: هیچ مالیاتی ارزش آن را ندارد که اتحاد کشورمان را به خطر بیاندازیم.
ترامپ در ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد که آمریکا از توافق آب و هوای پاریس خارج می‌شود که شامل تقریبا تمامی کشورهای جهان به عنوان بخشی از یک تلاش جهانی برای مبارزه با تغییر آب و هوا می‌باشد.  این توافق به کشورها این اجازه را نمی‌دهد تا نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اوراق مربوط به خروج خود را ارائه دهند و خروج آمریکا از این توافق تا نوامبر ۲۰۲۰ میلادی اجرایی نخواهد شد.
در همین حال نمایندگان از سراسر جهان در چند روز اخیر در لهستان برای کنفرانس سازمان ملل متمرکز بر تلاش‌ها برای کاهش تغییرات آب و هوا گرد هم آمده بودند.
در همین حال چارلی کرک، مدیر اجرایی سازمان "ترنینگ پوینت" آمریکا در توییتی گفت‌: معترضان در فرانسه به خاطر افزایش پیشنهاد شده مالیات بر سوخت، موفقیت دولت ترامپ را نشان دادند.
این توییت توسط دونالد ترامپ نیز به اشتراک گذاشته شد که در آن ادعا شده است معترضان در فرانسه شعار "ما ترامپ را می‌خواهیم" سر دادند.
کرک در این توییت نوشت: آشوب‌هایی در فرانسه سوسیالیست به خاطر مالیات‌های سوخت چپگرای افراطی وجود دارد. رسانه‌ها به ندرت به این مساله اشاره می‌کنند. آمریکا در حال رشد و اروپا در حال سوختن است. آنها می‌خواهند بر نارضایتی و ناآرامی قشر متوسط جامعه در برابر مارکسیسم فرهنگی سرپوش بگذارند. این‌ در حالی است که شعار "ما ترامپ را می‌خواهیم" در سراسر خیابان‌های پاریس شنیده شده است.
عبارات کليدی: دونالد ترامپ, امانوئل مکرون, فرانسه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار خارجی
کد: ۱۷۴۹۷۴
انتشار: چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۴:۴۱
منبع: ایسنا
کد توليد: ۸۸۸۸