ایدز
ایدز
انتقال ایدز از مادر به فرزند به صفر نزدیک شده است
رئیس هیئت مدیره انجمن همیاران سلامت پرور البرز(اهسا) گفت: بالاترین آمار ابتلا به ایدز در استان البرز از طریق روابط جنسی آزاد و خارج از بنیان خانواده بوده است، پس از آن ابتلا از طریق سرنگ‌های آلوده معتادان تزریقی دومین گروه از مبتلایان را تشکیل می‌دهد.
افسانه نساجان با اشاره به فرارسیدن روز جهانی ایدز  در نخستین روز از آخرین ماه سال میلادی  از اهمیت تست ایدز گفت و خاطرنشان کرد: انجام آزمایش   به دلیل مسائل اخلاقی و اطمینان خاطر مراجعه کنندگان به صورت کاملاً محرمانه صورت می ‌ گیرد و افراد هیچگونه نگرانی بابت افشای نام یا دیگر اطلاعات خود نداشته باشند.
وی در ادامه افزود: این آزمایش کاملا رایگان است و هیچ هزینه‌ای بابت آن دریافت نمی‌شود و تنها کمتر از ۱۵دقیقه، مراجعه کننده پاسخ آزمایش خود را هم می‌گیرد.
  نساجان در ادامه افزود: آموزش و آگاهی بخشی به افراد بسیار اهمیت دارد که انجمن از طرق مختلف به شهروندان این آموزش‌ها را ارائه می‌دهد که بخش مهمی از این آموزش‌ها در مناطق حاشیه‌ای شهر، دانشگاه‌ها و مواردی از این دست است.
رئیس انجمن اهسا در خصوص راه‌های ابتلا به ایدز در استان البرز اعلام کرد: بالاترین آمار ابتلا به این بیماری در استان از طریق روابط جنسی آزاد و خارج از بنیان خانواده بوده است، البته پس از آن ابتلا از طریق سرنگ‌های آلوده معتادان تزریقی دومین گروه از مبتلایان را تشکیل می‌دهد.
وی در ادامه افزود: کمترین آمار مبتلایان از طریق مادر به جنین بوده که خوشبختانه این آمار با روش‌های متنوعی مانند دارو درمانی و استفاده نکردن از شیر مادر و موارد دیگر نزدیک به صفر است.
نساجان افزود: شعار امسال روز جهانی ایدز «منم آزمایش میدم» است که به نوعی دعوت همگانی برای آزمایش‌های تشخیصی است.
وی در پایان اعلام کرد: امید است با حضور شهروندان برای آزمایش‌های تشخیصی از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری و برای درمان هرچه زودتر اقدامات آتی برنامه‌ریزی شود.
عبارات کليدی: ایدز, بارداری
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: علمی
کد: ۱۷۴۷۵۳
انتشار: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۱۲
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸