عبدالناصر همتی
عبدالناصر همتی
در جمع خبرنگاران
همتی: روند کاهش قیمت ارز ادامه می‌یابد
رئیس کل بانک مرکزی از بررسی منابع مالی برای بخش مسکن و وام مسکن در بانک مرکزی خبر داد.
عبدالناصر همتی در پایان نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران درخصوص کاهش روند قیمت دلار گفت: پایه و اساس بازار نشان می‌‌‌‌دهد که ارز به سمت تعادل حرکت می‌‌‌کند و این روند خوب است. ما از مردم می‌خواهیم به ارز به عنوان یک دارایی و ابزار سرمایه‌‌‌گذاری نگاه نکنند.
وی با بیان اینکه روند بازار ارز خوب است، اظهار داشت: صادرکنندگانی که به آنها معافیت دادیم ارزهای خود را عرضه می‌‌کنند که این کار در بازار تاثیر دارد و ان‌‌‌شاء‌الله بازار به تعادل واقعی می‌‌رسد.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که قیمت ارز تا چه میزان پایین می‌آید؟ تصریح کرد: تا هر کجا که فعالان بازار اراده کنند، روند کاهش قیمت ارز ادامه پیدا می‌کند. ما امیدواریم با تعادلی که میان عرضه و تقاضا وجود دارد، روند کاهش قیمت ادامه پیدا کند.
همتی درخصوص قیمت واقعی دلار از نظر بانک مرکزی خاطرنشان کرد: این از سوالاتی که نباید به آن پاسخ داد. قیمت بازار خود را نشان می‌دهد. کشور باید وارد رونق شود و امیدواریم با کاهش نرخ تورم، قیمت ارز نیز کاهش یابد.
وی درباره وام مسکن نیز تصریح کرد: باید در بخش مسکن شاهد توسعه جدی باشیم. برای سال آینده پیش‌بینی جدی داشته باشیم. منابع تامین مالی برای بخش مسکن از مسائل مهمی است که در بانک در حال بررسی آن هستیم.
عبارات کليدی: عبدالناصر همتی, دلار, ارز
انتشار يافته: 1    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
Iran, Islamic Republic of
علیرضا امیری
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۳
با توجه به اینکه از سال ۵۷ تاکنون که دلار ۷تومان بوده است و کلیه اجناس و حقوق و دستمزد حدود ۱۰۰۰ برابر شده است نرخ دلار حدود ۷۰۰۰ تومان قابل توجیه است ولی برای کشوری مثل ایران که جزو کشور های ثروتمند از لحاظ معادن و ذخائر میباشد دلار باید حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰تومان باشد (296)
 


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۴۶۳۵
انتشار: چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۱۲
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸