فرناندو آلونسو
فرناندو آلونسو
خداحافظی راننده مشهور از فرمول یک
فرناندو آلونسو از بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی خداحافظی کرد.
فرناندو آلونسو دیاز، راننده ۳۷ ساله تیم مک لارن پس از هفده سال حضور در فرمول یک شب گذشته از این مسابقات خداحافظی کرد. او شب گذشته و در جریان آخرین گرندپری فصل ۲۰۱۸ در ابوظبی کلاهش را درآورد. او علاوه بر دو قهرمانی در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ فرمول یک، قهرمانی مسابقات ۲۴ ساعته لمانز را در کارنامه خود ثبت کرد. آلونسو در بیش از ۳۱۰ گرندپری رانندگی کرد که ۳۲ تا از آن ها را با رتبه نخست به پایان برد. هم‌چنین در ۹۷ مسابقه صاحب سکو شد و ۱۸۹۹ امتیاز دریافت کرد. آخرین فصل حضور او در مسابقات، با رتبه فردی ۱۱ از ۲۰ راننده به اتمام رسید.
مک لارن به مناسبت آخرین حضور او در پیست های فرمول یک، طرح خاصی را روی اتومبیلش به کار گرفت تا به نوعی از این راننده با تجربه تقدیر کند. آلونسو در ماه آگوست خبر کناره‌گیری از فرمول یک را اعلام کرده بود و پس از چند ماه سکوت، از حضورش در مسابقات ایندی۵۰۰ سال ۲۰۱۹ خبر داده بود. با این حال راننده اسپانیایی هرگز احتمال بازگشتش به فرمول یک را رد نکرده است.
او پس از آخرین رانندگی‌اش در تیم مک لارن گفت: "من با رانندگان بزرگی مسابقه دادم. با مایکل شوماخر مسابقه دادم و با جنسن باتن که آخرین مسابقه اش در دو سه سال گذشته در همین ابوظبی بود اما هیچ کدام چیزهایی که در این آخر هفته من دریافت کردم را نداشتند و بنابراین تشکر من نمی تواند برای همه ی این افراد کافی باشد."
آلونسو درباره احتمال بازگشتش به فرمول یک گفت: "می خواهم برای تاج سه گانه، ایندی ۵۰۰ و سایر مسابقه های نمادین رقابت کنم. شاید دیتونا یا شاید چیزهای دیگری که پیش رو هستند. شاید در سال ۲۰۲۰، من احساس کردم که نیاز به شرکت در تقویم کامل یک سری مسابقات دارم، شاید یک فصل کامل ایندی کار یا فرمول یک، نمی  دانم. شاید آن زمان برای آمدن دوباره باشد یا شاید از سال بعد آنقدر لذت ببرم که دیگر برنگردم."
آلونسو در شرایطی از فرمول یک کناره گیری کرد که کمتر از یک سال پیش، از سال ها ادامه دادن در این مسابقات سخن گفته بود.
عبارات کليدی: فرناندو آلونسو، فرمول یک
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش خارجی
کد: ۱۷۴۵۳۹
انتشار: دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۲:۲۳
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۲۰۲۰