دربی
دربی
پرسپولیس و استقلال در انتظار شارژ مالی از سوی فیفا
دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌توانند امیدوار باشند تا بخشی از مشکلات ارزی‌شان حل شود.
 فیفا در نظر دارد به‌زودی پاداش باشگاه‌هایی را که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نماینده داشتند پرداخت کند و چند باشگاه‌ ایرانی می‌توانند امیدوار باشند تا مشکلی ارزی‌شان برطرف شود، مخصوصاً دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که برای پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان خارجی خود با مشکل ارزی مواجه هستند.
سایت فدراسیون فوتبال قبل از آغاز جام جهانی سهم هر بازیکن بابت روز‌هایی را که در جام‌جهانی حضور داشته روزی ۸ هزار و ۵۲۰ دلار اعلام کرد، با این تفاسیر و با توجه به اینکه تیم ملی فقط در مرحله گروهی این مسابقات حضور داشت، سهم هر بازیکن ۱۳۰ هزار دلار است که البته این پول به باشگاهش تعلق خواهد گرفت. چه‌بسا بازیکنانی که تا دو سال قبل از جام جهانی در بیش از یک باشگاه عضویت داشته‌اند رقم نامبرده بین این باشگاه‌ها بر اساس مدت حضور نماینده‌شان در جام‌جهانی، تقسیم خواهد شد.
باشگاه استقلال با داشتن ۴ نماینده در تیم ملی بیشترین سود را خواهد برد، در واقع ۵۲۰ هزار دلار سهم این باشگاه بابت حضور روزبه چشمی، پژمان منتظری، امید ابراهیمی و مجید حسینی در جام جهانی روسیه خواهد بود. پرسپولیس هم سود نسبتاً خوبی می‌برد از این جهت که غیر از علیرضا بیرانوند و وحید امیری، مهدی طارمی هم به‌نوعی بازیکن پرسپولیس به‌حساب می‌آمد. این بازیکن چند ماه مانده به جام جهانی راهی الغرافه شد و در توافقش با باشگاه پرسپولیس شرط کرده که کل سهم پاداش حضورش در جام جهانی به پرسپولیس برسد. همچنین رامین رضاییان نیز حداقل یک سال قبل از جام جهانی در عضویت باشگاه پرسپولیس بود و حداقل نیمی از پاداش وی هم به این باشگاه خواهد رسید.
باشگاه‌های پدیده، ذوب‌آهن و سایپا هم هر کدام یک نماینده در جام جهانی داشتند که سهم این باشگاه‌ها هم ۱۳۰ هزار دلار خواهد بود.
عبارات کليدی: استقلال تهران، پرسپولیس تهران
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۳۰۱۵
انتشار: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۶:۵۴
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰