نوازی
نوازی
نوازی: جای اضافه کردن مربی بهتر است شفر برود!
فرهیختگان نوشت: کاپیتان و مربی اسبق استقلال که انتقادهایی از عملکرد این تیم داشت این‌بار تندتر از همیشه علیه مدیران باشگاه و حتی کادر فنی این تیم موضع‌گیری کرده است.
او معتقد است نه خریدهای خوبی صورت گرفته و نه کادر فنی به اندازه هزینه‌ای که باشگاه متحمل شده، کارایی داشته است. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با محمد نوازی که به‌تازگی و به خاطر مشکلات مالی از سرمربیگری ایرانجوان بوشهر استعفا کرده (و ظاهرا هنوز با آن موافقت نشده) را در ادامه می‌خوانید.

با گذشت یک هفته از دربی هنوز از کیفیت آن انتقاد می‌شود. این بازی را چطور ارزیابی کردید؟
بازی خوبی از آب در نیامد. هیچ بار فنی‌ای در این بازی مشاهده نشد. به‌عنوان کسی که در چندین دربی بازی کرده‌ام بی‌سابقه بوده که دو تیم هیچ موقعیت گلزنی نداشته باشند که آن‌هم به ضعف تاکتیکی تیم‌ها برمی‌گردد. برایم جای تعجب دارد شفر چگونه تصمیم می‌گیرد. او گاهی کارهایی می‌کند که همه را به تعجب وا می‌دارد. بازیکنی که خوب بازی می‌کند را از زمین بیرون می‌کشد و این کار در نوع خودش جالب است. باید قبول کنیم که استقلال از ابتدای فصل تاکنون نتایج قابل قبولی نگرفته است.

عملکرد خارجی‌های استقلال را در این مدت چطور ارزیابی کردید؟
در بین بازیکنان خارجی استقلال فقط طارق همام عملکرد خوبی داشته و دو بازیکن دیگر (نیو مایر و الحاجی گرو) یا مصدوم هستند یا عملکرد ضعیفی دارند. وقتی بازیکنی را بدون تست و رزومه به استقلال می‌آورند و بدون اینکه یک جلسه تمرین کند با او قرارداد می‌بندند، نتیجه همین می‌شود. بازیکن را با یک گل زده می‌خرند و در استقلال نیمکت‌نشین می‌کنند و مدعی هم هستند به زمان نیاز دارد در‌حالی که بازیکن خوب از همان ابتدا کیفیتش مشخص است.

کمیته فنی هم دوباره در باشگاه استقلال تشکیل شده است. فکر می‌کنید چقدر در بهبود اوضاع نقش خواهد داشت؟
امیدوارم کمیته فنی فقط برای این نباشد که برخی از قدیمی‌ها دور هم جمع شوند و هیچ کار خاصی انجام ندهند. من وقتی نفرات را دیدم به این کمیته امیدوار شدم. آنها باید یک‌ بار مثبت به تیم اضافه کنند که با حضور این نفرات قطعا این اتفاق می‌افتد.

اما خیلی‌ها می‌گویند کمیته فنی در ایران خوب جا نیفتاده و بعید است شفر از این کمیته کمک بگیرد!
اگر نیت پاک باشد این کمیته می‌تواند تاثیرگذار باشد. اگر نفرات آمده باشند به تیم کمک کنند پس نتیجه می‌گیریم. اما مواقعی هم پیش آمده که برخی به اسم عضو کمیته فنی می‌آیند و زیر پای مربی را خالی می‌کنند!

از ضعف استقلال گفتید. به نظر شما این تیم در کدام بخش با مشکل بیشتری مواجه است؟
فکر می‌کنم خط دفاع استقلال خیلی مشکل دارد. مدافعان تیم در بازی‌هایی که انجام شده عملکرد خوبی نداشتند. در‌حالی که بازیکنان خوبی جذب تیم شده‌اند و اگر کمی هماهنگ شوند می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند. البته حضور پژمان منتظری در استقلال یک نعمت است و باید از تجربه او استفاده کرد.

این روزها بحث حضور مربی جدید در استقلال شنیده می‌شود. با اضافه شدن یک عضو جدید موافقید؟
اگر قرار است برای بهبود کیفیت فنی، مربی به کادر فنی اضافه شود بهتر است سرمربی را عوض کنند. با این همه هزینه و ریخت‌و‌پاش‌هایی که صورت گرفته باید فکر اساسی برای استقلال کرد تا این تیم بتواند انتظارات را برآورده کند. استقلال باید در نیم‌فصل نتایج خوبی بگیرد تا بتواند رتبه خوبی را در لیگ کسب کند.

و سوال پایانی؛ چرا از سرمربیگری ایرانجوان بوشهر استعفا کردید؟
مشکلاتی در این تیم وجود داشت که از مدیرعامل خواستم آنها را برطرف کند. ما کمبود بازیکن داریم و همین ما را دچار مشکل کرده است. همچنین بچه‌ها مشکلات مالی دارند که باید هرچه زودتر برطرف شود. در‌غیر این صورت هیچ کار مفیدی نمی‌توانم در این تیم انجام دهم.
عبارات کليدی: محمد نوازی، استقلال تهران، استقلال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۲۸۸۷
انتشار: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷
ساعت: ۰۸:۵۴
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۲۰۲۰