الناز رکابی
الناز رکابی
الناز رکابی: بازی‌های آسیایی درس‌های زیادی برایم داشت
ملی پوش سنگ نوردی کشورمان اظهار داشت: از بازی‌های آسیایی درس‌های زیادی یاد گرفتم و حالا تمام تلاشم را به کار بسته‌ام تا نماینده بانوان ایران در المپیک باشم.
الناز رکابی گفت: رشته سنگ نوردی برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ برگزار شد. در این رقابت‌ها مسابقات به صورت کمباین بود ومن تنها نماینده شرکت کننده از کشورمان بودم که در سه روز در سه رشته مسابقه دادم.
وی افزود: با این هدف به بازی‌های آسیایی رفتم که بر روی سکو قرار بگیرم. اما متاسفانه درماده سرعت مدیریت خوبی نداشتم و همین امر باعث شد تا نتوانم امتیازات لازم را کسب کنم. البته آسیب دیدگی‌ام از ناحیه مچ پا نیز شرایط را برای صعود به فینال سخت کرد.
نماینده سنگ نوردی ایران در بازی‌های آسیایی ادامه داد: مسابقات سنگ نوردی بازی‌های آسیایی با فرمت بازی‌های المپیک برگزار شد. در این رقابت‌ها بهترین‌های دنیا حضور داشتند و درس‌های زیادی از این مسابقات یاد گرفتم. حضور در بازی‌های آسیایی انگیزه‌ام را برای حضور در المپیک چندبرابر کرده است.
الناز رکابی با اشاره به برگزاری رقابت های قهرمانی جهان در اتریش گفت: متاسفانه به دلیل تاخیر در صدور ویزا رقابت‌های قهرمانی جهان را از دست دادم. این مسابقات برترین رقابت فدراسیون جهانی است. رقابت هایی که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و امتیازات خوبی برای کسب سهمیه المپیک دارد. اما متاسفانه این رقابت‌ها را از دست دادم. فرصت بسیار خوب که می‌توانست تجربه عالی برایم باشد.
وی یادآور شد: اواخر شهریورماه نیز قرار بود در تورنمنت آلمان نیز شرکت کنم که این مسابقات را نیز به دلیل عدم صدور به موقع ویزا از دست دادم. این در حالی است که از دست دادن این مسابقات مختلف می تواند به لحاظ روحی تاثیر منفی روی ورزشکار بگذارد.
ملی پوش سنگ نوردی تصریح کرد: پس از بازگشت از بازی‌های آسیایی تمریناتم را دوباره شروع کردم.روی نقاط ضعفم کار کرده ام و تمام تلاشم را به کار گرفته‌ام تا ابتدا سهمیه المپیک را کسب کنم و به عنوان نماینده بانوان ایران در بازی‌های المپیک حضور پیدا کنم.
رکابی اظهار داشت: این توانایی را در خودم می‌بینم که این روزهای سخت را پشت سر بگذارم. کسب سهمیه المپیک بسیار سخت است. سه مرحله مسابقه برای کسب سهمیه المپیک طراحی شده است. نزدیک‌ترین آن قهرمانی آسیاست که آبان ماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد. با توجه به این که بهترین های جهان در آسیا حضور دارند به طور حتم قهرمانی آسیا دشوار است.
وی عنوان کرد: یک روز استراحت ندارم. هر روز و ساعت های زیادی را تمرین می‌کنم تا به هدفم برسم. تمرکزم را روی ماده سرعت گذاشته‌ام. می‌خواهم به المپیک راه پیدا کنم و برای رسیدن به این هدف هر سختی را به جان می‌خرم.
عبارات کليدی: الناز رکابی، سنگ‌نوردی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۲۴۰۳
انتشار: شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷
ساعت: ۱۱:۵۴
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰