محسن محمدسیفی
محسن محمدسیفی
سیفی: امیدوارم با کسب مدال، انگیزه‌های همسرم را برای موفقیت بیشتر کنم
دارنده دو طلای ووشو بازی‌های آسیایی گفت: من و جاور در ۲ سال و نیم زندگی مشترک‌مان سختی زیادی کشیدیم و امیدوارم با کسب مدال طلا انگیز‌های مهسا را برای موفقیت بیشتر کنم.
محسن محمدسیفی در خصوص شرایط خود در آستانه بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی اظهار داشت: در وضعیت بسیار خوبی قرار دارم و در چند روز آینده عازم جاکارتا خواهیم شد. تمرینات ما رو به پایان است و در حال ریکاوری هستیم. امیدوارم با توجه به زحمات مسئولان فدراسیون ووشو، حسین اوجاقی، منصور نوروزی و تک‌تک اعضای تیم ملی موفق به کسب نتیجه خوب در بازی‌های آسیایی شویم.
وی در خصوص وضعیت جسمانی‌اش گفت: درد خفیفی در ناحیه زانو دارم و قصد دارم بعد از بازی‌های آسیایی، عمل جراحی انجام دهم. غیر از این مصدومیت دیگری ندارم.
دارنده دو طلای بازی‌های آسیایی در پاسخ به این سوال که توقعات مردم باعث ایجاد فشار روحی او نخواهد شد، گفت: قطعا فشار ایجاد خواهد کرد اما این فشار، روحی و روانی نخواهد بود و تنها من را مجبور می‌کند تمرینات بیشتری داشته و با انگیزه برای کسب موفقیت تلاش کنم. دوست دارم هر کسی که مسابقات من را در اندونزی می‌بیند از تماشای آن لذت ببرد.
محمدسیفی با تاکید بر اینکه از انگیزه بالایی برای کسب طلای سوم خود در بازی‌های آسیایی برخوردار است، عنوان کرد: قطعا تمام تلاش خود را برای کسب طلای سوم انجام خواهم داد و به هیچ عنوان کوتاهی و کم فروشی نخواهم کرد و تا جایی که توان و نفس داشته باشم برای کسب مدال طلا مبارزه می‌کنم. با تمریناتی که انجام داده‌ام از اعتماد به نفس خوبی برای کسب سومین مدال طلا برخوردار هستم.
وی با اشاره به سختی‌های زیادی که در سالیان اخیر برای کسب موفقیت داشته است، به تسنیم گفت: واقعا در سال‌های اخیر سختی‌های زیادی کشیدم و ماحصل یازده سال اردونشینی، ۴ مدال طلای جهان، ۲ طلای بازی‌های آسیایی منجر به حضور در سومین دوره بازی‌های آسیایی شده است. امیدوارم در چند روز آینده همه چیز به خوبی پیش برود و اتفاقی غیر منتظره‌ای رخ ندهد تا با کسب طلای سوم روزهای خوبی را برای مردم رقم بزنم.
دارنده چهار مدال طلای مسابقات جهانی ووشو در خصوص انتقال تجربه خود به ملی‌پوشان جوان تیم ملی اظهار داشت: سه ملی‌پوش حاضر در اردوی تیم ملی هیچ کدام تجربه حضور در بازی‌های آسیایی را ندارند. بازی‌های آسیایی، مسابقات خاصی نیست اما شرایط این رویداد به خاطر کسب رنکینگ توسط کاروان کشورها بسیار خاص و از اهمیت فوق‌العاده‌ای برای مسئولان و مردم برخوردار است.
محمدسیفی خاطرنشان کرد: شاید سطح بازی‌های آسیایی تفاوتی با مسابقات جهانی و آسیایی نداشته باشد و حریفان نیز همان حریفان همیشگی باشند اما شرایط دهکده، سالن مسابقات و برگزاری مسابقات خیلی می‌تواند روی کسی که در این رویداد حضور نداشته تاثیر‌گذار باشد. تا جایی که امکان داشت از تجربیات بازی‌های آسیایی و شرایط رقابت‌ها برای بچه‌ها صحبت کردم و امیدوارم من و سایر اعضای دیگر تیم ملی بهترین عملکرد را داشته و تحت تاثیر جو مسابقات قرار نگیریم تا با دست پر به ایران بازگردیم.
وی در خصوص حضور رقبای چینی در اوزان ملی‌پوشان ایرانی عنوان کرد: امروز دیگر اینگونه نیست که قرعه برای ما اهمیتی داشته باشد و به مفهوم واقعی کلمه در ساندا از چینی‌ها جلو افتادیم و آنها واقعا از ما می‌ترسند. در مسابقات جهانی برزیل یکی از نوجوانان ما حریف چینی خود را شکست داد، در بازی‌های آسیایی گذشته، من حریفی از چین را شکست دادم و عرفان آهنگریان هم در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به شکست حریف چینی شد.
ملی‌پوش وزن ۷۰ کیلوگرم تیم ملی ساندا تاکید کرد: در حال حاضر دیگر اینگونه نیست که حضور حریفان چینی در اوزان ورزشکاران ما مهم باشد، بلکه برای چینی‌ها حضور یا عدم حضور ورزشکاران ایرانی مهم است. در حال حاضر در ساندا همه رقبا و حتی چینی‌ها از ما می‌ترسند و از رویارویی با ورزشکاران ایرانی واهمه دارند. از شرایط اردویی چینی‌ها اطلاع داریم و به خوبی می‌دانیم شرایط خوبی ندارند و به شدت از مبارزه با ایرانی‌ها واهمه دارند. امیدوارم از روز اول مسابقات به گونه‌ای مسابقه بدهیم که این ترس و دلهره دوچندان شود و در پایان منجر به کسب ۴ مدال خوشرنگ برای ما شود.
سیفی در خصوص شرایط مهسا جاور، ملی‌پوش تیم ملی قایقرانی و همسر خود گفت: مدام در ارتباط و از نحوه تمرینات، شرایط بدنی و روحی و روانی یکدیگر باخبر هستیم. تیم قایقرانی بانوان روز جمعه عازم  چین خواهد شد و از آنجا مستقیم به پالمبانگ سفر خواهد کرد. اگر اشتباه نکنم یک روز بعد از فینال مسابقات ووشو، فینال رشته قایقرانی برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه در صورت کسب مدال طلا، انگیزه‌های جاور بیشتر خواهد شد، گفت: مهسا به شدت استرس مسابقات من را دارد و اصلا نمی‌تواند مسابقات را تماشا کند. امیدوارم با کسب مدال طلا انگیزه‌های همسرم را برای موفقیت بیشتر کنم. واقعا روزهای سختی را در ۲ سال و نیم گذشته پشت سر گذاشتیم. کسانی که اطلاع ندارند، فکر می‌کنند ما تنها چند روز در مسابقه هستیم اما واقعا در این دو سال و نیم  بیشتر از ۳ ماه در کنار هم نبودیم.
قهرمان ووشو جهان خاطرنشان کرد: من و مهسا مدام در سالیان گذشته درگیر اردوهای تیم ملی بودیم. شرایط من به گونه‌ای است که شاید بتوانم خیلی از سختی‌ها را تحمل کنم اما شرایط روحی خانم‌ها حساس‌تر و تحمل دوری برای آنها سخت‌تر است. امیدوارم با دو مدال خوشرنگ مزد زحماتمان را بگیریم و اتفاقات خوبی در اندونزی برای ما رقم بخورد.
عبارات کليدی: محسن محمدسیفی، وشوو
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۱۸۸۱
انتشار: جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
ساعت: ۰۹:۴۰
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰