آلیسون بکر
آلیسون بکر
گران‌ترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال کدامند؟
با ثبت قراردادی تاریخی میان آلیسون بکر و لیورپول، رده‌بندی گران‌ترین سنگربان‌های تاریخ فوتبال جهان دستخوش تغییر شد.
بعد از چندین روز گمانه‌زنی درباره احتمال پیوستن آلیسون بکر به لیورپول، باشگاه رم سرانجام شب گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد که این دروازه‌بان برزیلی با قراردادی به ارزش ۷۲.۵ میلیون یوروی راهی آنفیلد و به گران‌ترین دروازه‌بان تاریخ فوتبال تبدیل شد. انتقال آلیسون ۲۵ ساله به مرسی ساید رکوردی که ۱۷ سال پیش با انتقال جان لوئیجی بوفون از پارما به یوونتوس به ثبت رسیده بود را شکست.
سنگربان و کاپیتان سابق ایتالیا و یوونتوس که در پایان فصل گذشته راهی پاری‌سن‌ژرمن شد، در سال ۲۰۰۱ با قراردادی به ارزش ۵۲ میلیون یورو به بانوی پیر ملحق شده بود که تا تابستان امسال بیشترین پول پرداخت شده برای خرید یک دروازه‌بان بود. (بوفون در آن زمان با قراردادی به ارزش ۳۲ میلیون پوند به یووه پیوست. با توجه به تفاوت نرخ برابری پوند و یورو در آن سال نسبت به سال گذشته که منچسترسیتی ادرسون سوارس برزیلی را از بنفیکا خرید، رقم قرارداد او بالاتر از ادرسون است. رقم قرارداد ادرسون با توجه به نرخ برابری یورو و پوند در سال ثبت این قرارداد، ۴۰ میلیون یورو می‌شود).
بعد از آلیسون، بوفون و ادرسون، مانوئل نویر با قرارداد ۳۰ میلیون یورویی که او را از شالکه به بایرن مونیخ منتقل کرد در رده چهارم گران‌ترین دروازه‌بان‌های تاریخ قرار می‌دهد. پس از او هم جردن پیکفورد، دروازه‌بان تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۸ که انتقالش از ساندرلند به اورتون ۲۸.۵ میلیون یورو هزینه داشت، در رده پنجم گران‌ترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال قرار گرفته است.
عبارات کليدی: آلیسون بکر، لیورپول
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش خارجی
کد: ۱۷۱۵۰۸
انتشار: جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۲۸
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰