علیرضا جهانبخش
علیرضا جهانبخش
رقابت جهانبخش و ۶ گزینه دیگر برای جانشینی محرز در لسترسیتی
بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان یکی از گزینه‌های جانشینی ستاره پیشین روباه‌ها است.
 با جدایی ریاض محرز از لسترسیتی و پیوستنش به منچسترسیتی، رایزنی در خصوص جانشین وی در جمع روباه‌ها آغاز شده است. سایت «لسترمرکوری» از ۷ گزینه که شامل ۲ بازیکن کنونی و ۵ بازیکن که شایعه حضورشان در لسترسیتی مطرح است، به عنوان جانشینان احتمالی ستاره پیشین این تیم یاد کرده که در این بین نام علیرضا جهانبخش، بال تیم ملی فوتبال ایران هم دیده می‌شود.
«لسترمرکوری» در مورد جهانبخش نوشت: علیرضا جهانبخش که دیر به میهمانی جانشینی محرز آمد، چهره‌ای آشنا برای کسانی است که پیش از جام جهانی در مورر ایران مطالعه کرده بودند. جهانبخش ستاره این کشور خاورمیانه‌ای است، اگرچه او نتوانست در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به خاطر سیستم دفاعی تیم ملی ایران بدرخشد، اما با این حال پس از شاهکارش در AZ آلکمار همچنان محبوبیت زیادی در کشورش دارد. این بال ایرانی در چند فصل اخیر به طور پیوسته در حال پیشرفت بوده به خصوص فصل گذشته که فصل را با ۲۱ گل در ۳۳ بازی در لیگ اردویژه هلند به پایان برد. او همچنین ۱۲ پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش ساخت.
شایعات در خصوص پیوستن جهانبخش به لسترسیتی ادامه دارد و رسانه‌های ایران بر این باورند که لسترسیتی می‌تواند مقصد بعدی این بازیکن باشد. بازیکنان شبیه به جهانبخش زیاد هستند، اما او بازیکنی از خودگذشته است و در سن ۲۴ سالگی به اندازه‌ای باتجربه است که بتواند تأثیر فوری بگذارد، اما همچنان جوان و جای پیشرفت دارد. جهانبخش به عنوان فوتبالیست راست پا در پست بال بسیار سنتی بازی می‌کند، اگرچه پای چپش خیلی تعریفی ندارد. لیگ برتر یک پله سطح بالاتر از لیگ سطح اول هلند است که کمتر هجومی‌تر است و به همین دلیل لسترسیتی نباید انتظار داشته باشد که جهانبخش همان تعداد گل و پاس گلی را که در AZ آلکمار به ثبت رساند، بتواند تکرار کند.
رقبای دیگر جانشینی ریاض محرز در لسترسیتی عبارتند از: دمارای گری (لسترسیتی)، فوسنی دیاباته (لسترسیتی)، پاتریک رابرتز (منچسترسیتی)، برتراند ترائوره (المپیک لیون)، آندروس تاونسند (کریستال‌پالاس) و حاتم بن‌عرفا (بازیکن آزاد/ آخرین باشگاه پاری‌سن‌ژرمن)
عبارات کليدی: علیرضا جهانبخش، تیم ملی ایران، جام جهانی 2018 روسیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۱۳۹۵
انتشار: شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷
ساعت: ۱۲:۵۰
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰