نشست ناتو
نشست ناتو
ترامپ ناتو را برای افزایش هزینه‌های دفاعی تحت فشار گذاشت
دونالد ترامپ گفت که تلاش‌های او کشورهای ناتو را به مشارکت بیشتر وادار کرد اما هنوز هم این اقدامات برای کاهش فشارها از دوش مالیات دهندگان آمریکایی کافی نبوده است.
به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا  در آغاز مذاکراتش در بروکسل با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو  گفت: به خاطر من کشورهای عضو ناتو ۴۰ میلیارد دلار کمک بیشتر به ناتو ارائه کردند اما کافی نبوده است.
وی افزود: اما آمریکا هزینه بسیار بیشتری پرداخت می‌کند و دیگر کشورها به خصوص برخی از آنها سهم کافی را نمی‌پردازند.
ترامپ تاکید کرد: این روند دهه‌هاست که ادامه دارد و این برای مالیات دهندگان آمریکایی منصفانه نیست و ما آن را عادلانه خواهیم کرد. بنابر این از  دبیرکل ناتو می‌خواهم روی این مساله به طور جدی‌تری کار کند. فکر می‌کنم دبیرکل مثل من فکر می‌کند و احتمالا تنها کسی است که با من هم عقیده است.
وی خاطرنشان کرد، آلمان به دلیل توافقنامه خط لوله انتقال گاز "نورد استریم" با مسکو کاملا تحت تسلط روسیه است و این توافقنامه "غیرمناسب" است.
رئیس‌جمهوری آمریکا به دبیرکل ناتو گفت: به اعتقاد من امضای قرارداد عظیم در زمینه نفت و گاز با روسیه در شرایطی که باید در قبال روسیه هوشیار باشید، به خاطر اینکه آلمان نهایتا در نتیجه این توافق باید میلیاردها میلیارد دلار سالانه به روسیه بدهد، ناراحت کننده است.
وی افزود: حال آنکه آمریکا برای حمایت فرانسه و آلمان و تمامی اعضای ناتو هزینه بسیاری را می‌پردازد در حالیکه آلمان کشوری ثروتمند است و می‌تواند هزینه دفاعی را فوری یا همین فردا بدون هیچ مشکلی افزایش دهد.
عبارات کليدی: دونالد ترامپ, ناتو
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار خارجی
کد: ۱۷۱۳۴۹
انتشار: چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷
ساعت: ۱۷:۵۱
منبع: ایسنا
کد توليد: ۸۸۸۸