جیانی اینفانتینو شیخ سلمان
جیانی اینفانتینو شیخ سلمان
رضایت رئیس AFC از عملکرد ایران در روسیه
رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به ستایش از عملکرد تیم های قاره کهن در جام جهانی روسیه به ویژه ایران پرداخت.
به گزارش سایت عربی کوره، تیم های آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نتوانستند انتظارات را بر آورده کنند و ژاپن تنها تیمی بود که توانست از  گروه  خود صعود کند و در نهایت آنها هم توسط بلژیک حذف شدند.
با وجود این  شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از  عملکرد نمایندگان آسیا راضی است.
او گفت‌: تیم‌ ‌ملی فوتبال ژاپن نمایش خوبی از  خود نشان داد و می‌توانست  به مرحله یک چهارم نهایی هم راه پیدا کند. آنها برابر تیم‌ ‌ملی بلژیک بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند اما  در نهایت در یک دیدار دراماتیک تن به شکست دادند. همه به ستایش از  این تیم پرداختند. عربستان هم توانست برابر تیم‌ ‌ملی مصر پیروزی ارزشمندی را به دست آورد و برابر اروگوئه هم نمایش خوبی داشت.
رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه‌ صحبت‌های خود همچنین به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت‌: تیم‌ ‌ملی فوتبال  ایران هم تلاش زیادی از  خود نشان داد و نزدیک بود که به دور بعد راه پیدا کند. از  نظر سطح کیفی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران توانست خوب ظاهر شود. درباره تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی نیز هم باید این را بگویم که این تیم شگفتی بزرگ جام جهانی را رقم زد و  توانست قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را از  پیش رو بر دارند. کره نخستین پیروزی آسیا برای قهرمان جام جهانی را رقم زد.
شیخ سلمان در پایان صحبت‌های خود، ‌اضافه کرد:  اما  انتظارات از تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا  بیشتر بود و آنها تنها یک تساوی برابر دانمارک را به دست آوردند. در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تیم‌های  آسیایی چهار پیروزی را در مرحله گروهی ثبت کردند که این یک رکورد برای ما بود. و نشان می‌دهد  که عملکرد خوبی داشته‌ایم.
عبارات کليدی: شیخ سلمان، تیم ملی ایران، جام جهانی 2018 روسیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۱۱۷۳
انتشار: پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷
ساعت: ۲۳:۱۱
منبع: ايسنا
کد توليد: ۲۰۲۰