عباس عبدی
عباس عبدی
عبدی: یک‌بار ۱۴هزارمیلیارد به طلبکاران موسسات مالی غیرمجاز دادید و حال هم ۸هزار میلیارد/ این پول‌ها از جیب کیست؟
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: خبری که در هفته پیش مطرح شد و مورد توجه کسی قرار نگرفت، تصمیم به پرداخت پول به بخشی از صاحبان سپرده در موسسات اعتباری غیرمجاز است.
پیش از این از امكانات بانك مركزی با صاحبان سپرده زیر ٢٠٠ میلیون تومان تسویه كرده بودند و اكنون از ٢٠٠ میلیون تا یك میلیارد تومان را می‌پردازند. هیچ كس اعتراضی نكرد كه این رقم پول كه شاید حدود ٨ هزار میلیارد تومان شود (حدود ٢ میلیارد دلار) از كجا و از حساب چه كسی پرداخت می‌شود؟ آیا مشكلات موجود درباره قیمت ارز و سكه و... تا چه حد متاثر از پرداخت قبلی ١٤ هزار میلیارد تومانی و نیز پرداخت اخیر ٨ هزار میلیارد تومانی (هر دو تقریبی است) از سوی بانك مركزی است؟ منطق قانونی پرداخت‌های موجود چیست؟
مشابه این اتفاق در ایالات متحده رخ داد و فردی به نام برنارد میدوف حدود ٦٥ میلیارد دلار با استفاده از همین شیوه‌ها سپرده گرفت و پول‌ها سوخت شدند. آیا از خزانه دولت امریكا به سپرده‌گذاران پولی پرداخت شد؟ هیچ.
جالب است كه وی را در آنجا به ١٥٠ سال زندان محكوم كردند و در اینجا می‌گویند كه زندان كردن مدیران متخلف برای مردم پول نمی‌شود. گویی كه اعدام قاتل برای خانواده مقتول، موجب زنده شدن مقتول می‌شود!!
 
عبارات کليدی: موسسات مالی و اعتباری, عباس عبدی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۰۸۴۹
انتشار: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
ساعت: ۰۷:۵۰
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۱۳