واکنش صالحی به تحریم افطار رییس‌جمهور از سوی برخی هنرمندان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور نیافتن برخی هنرمندان در مراسم افطار رییس جمهور گفت: «امسال هم با توجه به شرایط خاص جهانی و منطقه‌ای که داریم این دیدارها و گفت‌وگو ها اهمیت‌ ویژه‌ای پیدا می‌کند.»
سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد، ظهر امروز (چهارشنبه ۹ خرداد) در حاشیه جلسه این هفته هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به حضور نیافتن برخی از هنرمندان در افطاری رییس‌جمهور گفت: «سنت افطاری رییس جمهور که هر ساله برگزاری می‌شود فرصتی فراهم می‌کند تا رییس جمهور با اقشار مختلف از جمله هنرمندان گفت‌وگوی دو طرفه داشته باشد. این یک فرصت ارتباطی است که هم هنرمندان با رییس جمهور گفت‌وگویی داشته باشند و هم ایشان نقطه نظراتشان را بیان کنند. امسال هم با توجه به شرایط خاص جهانی و منطقه‌ای که داریم این دیدارها و گفت‌وگو ها اهمیت‌ ویژه ای پیدا می‌کند. شرایط فعلی کشور همدلِی‌ها و همراهی‌هایی بیشتری را می طلبد تا جامعه ایرانی با یک انسجام بیشتر از این دوره عبور کند.»
او افزود: «امسال همانند سال‌های پیش رییس جمهور با اقشار مختلفی از جمله زنان، جوانان، ورزشکاران و هنرمندان جلسه افطاری برگزار کرده است. طبیعی است که افراد ایده‌ها و نظرات مختلفی داشته باشند. برداشت ما این است که جامعه هنری و فرهنگی کشور همانند گذشته حضور همدلانه ای خواهند داشت.»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره تامین ارز برای خرید کاغذ گفت: «مشکلی برای خرید کاغذ مطبوعات و تامین ارز در این رابطه نداریم و با همان قیمت ٤٢٠٠ تومان مصوب کاغذها را خریداری خواهیم کرد. انتظار می رود جریان توزیع کننده کاغذ با دقت بیشتری در رابطه با توزیع کاغذ برخورد کند؛ چراکه نابسامانی‌هایی در زمینه توزیع کاغذ وجود دارد و سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به آن برخورد لازم را خواهد کرد.»
صالحی در عین حال تصریح کرد: «برای تامین ارز خرید کاغذ مشکلی نداریم، اما در توزیع آن مشکلاتی وجود دارد.»
عبارات کليدی: سیدعباس صالحی, هنرمندان
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۰۳۸۳
انتشار: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۴۱
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸