حسن تفتیان
حسن تفتیان
تفتیان: کار سختی در بازی‌های آسیایی دارم، اما چیزی کم نخواهم گذاشت
قهرمان دوی سرعت آسیا برای موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ابراز امیدواری کرد.
به گزارش سایت فدراسیون دوومیدانی، حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران که باهدف آماده سازی برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا، زیر نظر «گای اونتانون» مربی فرانسوی خود در کمپ پاریس به سر می‌برد، در نخستین مسابقه فصل خود موفق شد با ثبت زمان ۱۰.۲۲ ثانیه به عنوان قهرمانی مسابقات مونت گرون پاریس دست یابد.
قهرمان دوی سرعت آسیا در خصوص آغاز فصل مسابقاتش اظهار داشت: مسابقه دیروز،خوب بود و به خاطر فشار تمرینات،کمی هم خسته بودم. آب و هوای مونت گرون سرد بود و همین عوامل باعث شد که رقابت هم سخت تر شود اما خوشحالم که با قهرمانی این مسابقه را به پایان رساندم.
تفتیان در خصوص روندتمرینات آماده سازی خود افزود: بعد از مسابقات دخل سالن قهرمانی جهان، تمرینات مان را با مربی‌ام برای بازی‌های آسیایی برنامه ریزی کردیم و روند خوبی هم تا کنون داشته ایم. شکر خدا شرایط اردو خوب است و در حال حاضر تمرکز مان را برای افزایش حجم تمرین، افزایش قدرت و برطرف کردن اشکالات تکنیکی گذاشته ایم.
سریع‌ترین مرد ایران در خصوص برنامه های مسابقات خود تا آغاز بازی‌های آسیایی گفت: تا آغاز بازی‌های آسیایی در چند تورنمنت بین المللی شرکت می‌کنم که با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، مسابقه بعدی ۲۷ می در شهر فوربک فرانسه است. البته با توجه به مدت زمان اردو تا بازی‌ها، تمریناتم در فرانسه انجام خواهد شد، بنابراین در مسابقات داخلی با هماهنگی فدراسیون شرکت نمی‌کنم.
وی در خصوص رقابت با رقبای آسیایی در بازی‌های جاکارتا تأکید کرد: نسبت به رقیبانم در بازی‌های آسیایی شناخت کاملی دارم و فکر می‌کنم دونده چینی که نایب قهرمان جهان شد، جدی‌ترین رقیبم در مسابقه ۱۰۰ متر باشد. در ۲۰۰ متر مسابقه خواهم‌ داد چون شرایط خوبی دارم و البته کار سختی است و تا زمانی که از خط پایان نگذشته‌ام، هر اتفاقی ممکن است بیفتند. امیدوارم شرایط خوبی در جاکارتا پیش آید و همه دو و میدانی کاران با موفقیت به میهن بازگردند. تلاشم را می‌کنم و چیزی هم کم نخواهم گذاشت و البته از فدراسون نیز به واسطه حمایت برای برگزاری اردوها و مهیا کردن شرایط سپاسگزارم.
عبارات کليدی: حسن تفتیان، دوی 100 متر
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۰۰۹۶
انتشار: سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت: ۱۴:۳۳
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰