استیون بیت‌آشور
استیون بیت‌آشور
بیت‌آشور؛ سورپرایز کی‌روش که هدفش سفر با ایران به روسیه است
هدف بعدی مدافع ایرانی تیم فوتبال لس‌آنجلس اف‌سی، همراهی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.
سایت شبکه تلویزیونی «ESPN» در گزارشی با عنوان «فراخوان‌های سورپرایزکننده» به بررسی بازیکنانی پرداخته که در لیست‌های ابتدایی اعلام شده توسط فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو فیفا برای جام جهانی ۲۰۱۸، اسامی سورپرایزکننده‌ای بوده‌اند و یکی از بازیکنان استیون بیت‌آشور است.
در این گزارش آمده است؛ استیون بیت‌آشور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم تیم ملی ایران را همراهی کرد، هر چند فرصتی بازی پیدا نکرد. از آن زمان تا همین یکشنبه اخیر این دفاع راست دیگر توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت نشده بود. بسیاری بر این باور بودند که صادق محرمی با توجه به عملکردی تأثیرگذاری که با پرسپولیس، قهرمان ایران داشته، به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد، اما کی‌روش، بیت‌آشور را انتخاب کرد.
این مدافع ۳۱ ساله که متولد کالیفرنیای آمریکا است، در حال حاضر برای تیم لس‌آنجلس اف‌سی در لیگ فوتبال حرفه‌ای آمریکا (MLS) بازی می‌کند. کی‌‌روش البته اولین مربی نیست که این مدافع پرانرژی و سختکوش را به تیم ملی دعوت می‌کند، چرا که پیش از این یورگن کلینزمن، سرمربی وقت تیم ملی آمریکا در ماه آگوست ۲۰۱۲ او را به اردوی تیم ملی آمریکا دعوت کرد و حتی در بازی آمریکا مقابل مکزیک روی نیمکت این تیم نشست. اگر بیت‌آشور برای تیم ملی آمریکا بازی رسمی انجام می‌داد، اوضاع اکنون می‌توانست متفاوت باشد، اما با بازی نکردنش برای آمریکا، صلاحیت بازی برای ایران را پیدا کرد.
کی‌روش در سال ۲۰۱۳ از این موضوع استفاده کرد و بیت‌آشور را دعوت و او را با خود به جام جهانی ۲۰۱۴ برد. پس از جام جهانی برزیل، استیون اقدام به ترک ونکوور وایت‌کپس کرد و دو فصل برای تیم تورنتو اف‌سی بازی کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۸ به تیم لس‌آنجلس اف‌سی پیوست. حالا بیت‌آشور دوباره به تیم ملی ایران فراخوانده شده است و هنوز باید تلاش کند تا در لیست ۲۳ نفره و نهایی تیم ملی باشد. بر اساس نظر بیشتر هواداران، وریا غفوری از تیم استقلال تهران و رامین رضاییان از تیم اوستنده بلژیک بیش از استیون شانس قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ایران برای جام جهانی ۲۰۱۸ را دارند، اما در فوتبال نمی‌شود چیزی را حدس زد.
گل فوق‌العاده بیت‌آشور مقابل اف‌‌سی دالاس در اوایل ماه مِی، باید در این راه به او کمک کند. این نشان می‌دهد که استیون هنوز قدرت بازی رو به جلو را دارد و می‌توان روی تسلط وی به بازی حساب باز کرد. گام بعدی برای بیت‌آشور قرار گرفتن در پرواز تیم ملی ایران برای سفر به روسیه است.
عبارات کليدی: استیون بیت‌آشور، تیم ملی ایران، جام جهانی 2018 روسیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۰۰۹۴
انتشار: سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت: ۱۴:۱۳
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰