برانکو ایوانکوویچ
برانکو ایوانکوویچ
برانکو: فصل آینده بهتر از امسال خواهیم بود/ سیدجلال برای ما سوپرمن است
سرمربی پرسپولیس پس از صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت که خوشحال است در این تیم کار می‌کند. او همچنین از کاپیتان تیمش به عنوان سوپرمن یاد کرد.
برانکو ایوانکوویچ پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل الجزیره امارات و صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: ببخشید که با این حالت آمدیم. ما با هیجان به نشست خبری آمدیم. بازی عالی و اتمسفر خیلی خوبی در ورزشگاه حاکم بود.
وی افزود: بازیکنان من عالی بودند. یک بازی هیجان انگیز بود. در این بازی هواداران بسیار بزرگی داشتیم. آنها واقعاً بهترین هستند و از اینکه آنها را پس از صعود به مرحله یک چهارم نهایی خوشحال دیدم، خوشحال هستم. بازیکنان من ۹۰ دقیقه عالی بودند، ۹۰ دقیقه جنگیدند و ۹۰ دقیقه شخصیت بزرگ خود را نشان دادند. امروز مستحق پیروزی بودیم تا به مرحله بعدی صعود کنیم. واقعاً به بازیکنانم تبریک می‌گویم، به کادرفنی، خوشحالم که مربی آنها هستم و با این نفرات کار می‌کنم و فصل را به بهترین شکل به پایان بردیم.
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه تن‌کاته در نشست خبری قبل از بازی گفته بود مگر سیدجلال حسینی سوپرمن است که بتواند یک تنه این تیم را به مرحله بعدی برساند و حالا که او گل پیروزی را زده به نظر او پرسپولیس فقط یک سوپرمن داشت یا همه تیم سوپرمن بودند، گفت: سیدجلال، کاپیتان تیم ما بازیکن بسیار مهمی است. او رهبر تیم ما و همچنین سوپرمن است. با توجه به بازیکنانی که داشتیم، ۱۲ بازیکن دیگر کنار او بازی کردند و تیم ما سوپرمن بود.
برانکو با خوشحالی از پیروزی تیمش افزود: خوشحالم که ۹۰ دقیقه تمرکزمان را حفظ کردیم که کار بسیار سختی بود. با عملکرد بسیار درخشانی که بچه‌ها داشتند توانستیم به این نتیجه دست پیدا کنیم.
وی در خصوص صحبت‌های تن‌کاته که گفته بود بازیکنان پرسپولیس ۲۵ بار خودشان را روی زمین انداختند تا وقت کشی کنند، اظهار داشت: البته که با این صحبت موافق نیستم. ما در ابوظبی هم موفق بودیم و هدف‌مان فقط برد بود. ما به بازی مسلط بودیم و برد می‌خواستیم. اتلاف وقت هم راهی نیست که ما برای پیروزی به دنبال آن باشیم. ما تلاش می‌کنیم که خوب بازی کنیم و گل بزنیم تا به پیروزی برسیم.
سرمربی پرسپولیس درباره اینکه طبق اعلام کارشناسان داوری مدافع الجزیره در دقیقه ۲۴ باید اخراج می‌شد و یک پنالتی هم به سود این تیم گرفته نشد و آیا قبول دارد که داور بازی در روند مسابقه تأثیر گذار بود، گفت: من احساس نکردم که داور بخواهد به الجزیره کمک کند. قصد و عمدی را احساس نکردم، اما شاید داور اشتباه کرده باشد. از زاویه‌ای که من بازی را می‌دیدم، نمی‌توانم  مطمئن باشم که پنالتی بود یا نه، اما آن صحنه خیلی قابل بحث است. حتی موقعیت آخر روی بشار رسن، اما اکنون نمی‌توانم در این خصوص صحبت کنم. گاهی این حس سراغ مربی می‌آید که داور به سود تیم حریف سوت می‌زند، اما امروز این حس به سراغ من نیامد. مهم این بود که ما در آخر الجزیره را شکست دادیم و به مرحله بعدی رفتیم. نکته مهم دیگر اینکه ایران با پیروزی امشب ما، در بین ۸ تیم نهایی دو نماینده خواهد داشت. این اتفاق برای باشگاه‌ها، فوتبال ایران بسیار خوب است و باید به تیم خودم بار دیگر تبریک بگویم.
برانکو در واکنش به این سؤال که پرسپولیس ۵ بازیکن بالای ۳۰ سال دارد و اگر پنجره نقل و انتقالات این تیم باز نشود آیا امکان دارد که به بازیکنان جوان بیشتر بازی بدهد، چون فشردگی زیاد بازی‌ها باعث شد که جوان‌ها در این فصل کمتر میدان ببینند، خاطرنشان کرد: بیش از هر چیز یک بار دیگر می‌خواهم نکته‌ای را بگویم. من قراردادم را با پرسپولیس تمدید کردم. می‌خواهم به بازیکنانم نشان بدهد که چگونه به آنها ایمان داشتم و چگونه به کیفیت آنها باور دارم. ترسی ندارم که پنجره نقل و انتقالات باز خواهد شد یا نه و مطمئن هستم فصل آینده بهتر از این چیزی خواهیم بود که نشان دادیم. البته که این کار آسان نخواهد بود و شما امروز به خوبی دیدید که این پایان فصل بود، اما بازیکنان من با شیفتگی و انگیزه بالا بازی کردند. همانطور که یکی از خبرنگاران گفت، سیدجلال به عنوان یکی از مسن‌ترین بازیکنان زمین مانند یک بازیکن جوان بازی کرد. با این اوصاف او می‌تواند فوتبال خود را در فصول آینده به خوبی ادامه بدهد.
وی در مورد اینکه آیا قرار بود با باخت در این بازی او را برکنار کنند یا اینطور نبود، گفت: بهتر است این سؤال را شما از باشگاه بپرسید، نه من. خیلی ممنونم.
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می‌شود صادق محرمی فصل آینده در این تیم نمی‌ماند و با تیم دیناموزاگرب کرواسی به توافق رسیده است و آیا برنامه‌ای برای جایگزین او دارید یانه، اظهار داشت: بله، صادق محرمی دیروز در خصوص شرایطش به ما صحبت کرد. او به کرواسی می‌رود تا در تیم دیناموزاگرب بازی کند که قهرمان کرواسی است. البته که من ناراحت هستم، چون باشگاه ما را ترک می‌کند، اما گزینه‌ای برای صحبت کردن با او نداشتم جز اینکه تشکر کنم از زحماتی که برای پرسپولیس کشید و برای او آرزوی موفقیت کنم. پیش‌بینی فنی من درباره صادق این است که او می‌تواند حرفه خود را به خوبی در اروپا ادامه بدهد و یک بازیکن خوب باشد. او پتانسیل بسیار خوبی دارد و هنوز فضای بزرگی برای توسعه کار خودش دارد.
برانکو درباره اینکه از پرسپولیس چهار بازیکن به تیم ملی دعوت شدند و نظر او درباره اردوهای آتی تیم ملی تا جام جهانی چیست، گفت: متأسفانه فقط چهار بازیکن از ما به تیم ملی دعوت شدند. من فکر می‌کنم بازیکنان دیگری هم داشتیم که شایستگی حضور در تیم ملی را داشته باشند، اما این تصمیم سرمربی تیم ملی بود. من فقط بهترین آرزوها را در دوران آماده‌سازی تیم ملی و بازیکنان دارم. امیدوارم بازیکنان پرسپولیس بهترین نماینده ما در تیم ملی باشند و بیشتر تلاش و توانایی خود را به نمایش بگذارند.
عبارات کليدی: برانکو ایوانکوویچ، پرسپولیس، پرسپولیس تهران
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۰۰۸۷
انتشار: سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت: ۰۰:۰۴
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰