تیام
تیام
پیشنهاد ۴ میلیون دلاری یک باشگاه عربی به تیام!
بدتر از این نمی‌شود‌؛ اگر مامه‌تیام، بعد از درخشش در استقلال، ساكش را ببندد و از این باشگاه برود. یك مشكل اساسی همواره در استقلال وجود داشته‌؛ اینكه با بازیكنان سفت و سخت قرارداد نمی‌بندد.
سال گذشته، این باشگاه با كلی سر و صدا كاوه رضایی را آورد. او اما در پایان فصل به شارلوا رفت، بدون اینكه یك ریال به آبی‌ها پول بدهد. در این بین، كاوه چیزی حدود یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از استقلال گرفت. بعد از او، مورد جباری اتفاق افتاد. مجتبی به استقلال بازگشت و پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه ادعا داشت با او قراردادی بسته‌اند كه هر وقت بخواهند، فسخش می‌كنند. كمی كه گذشت، مشخص شد این ادعا هم صحت ندارد. جباری بعد از اخراج، به كمیته اخلاق رفت و حالا باشگاه استقلال به خاطر شكایت او مجبور به پرداخت غرامت ۶۴۰ میلیون تومانی است. حالا شنیده می‌شود امید نورافكن هم بدون پرداخت یك ریال به باشگاه، راهی شارلوا می‌شود تا مشخص شود بعضی ادعاها درست نبوده است. مورد تیام را هم می‌توان فصل الخطاب این بحث جنجالی دانست. باشگاه استقلال ژانویه سال گذشته مامه تیام را جذب كرد و كسی تصور نمی‌كرد این بازیكن ستاره شود. باشگاه اما خبر داشت او چه بازیكن توانمندی است و طبیعتاً باید قرارداد سفت و سختی امضا می‌كرد. حداقل امضای قرارداد ۹۵۰ هزار دلاری ایجاب می‌كرد استقلال برای رضایتنامه هم پول سنگینی طلب كند اما در كمال ناباوری باشگاه آپشن ۲۰۰ هزار دلاری برای صدور رضایتنامه را امضا كرد تا حالا نگرانی شدیدی بابت جدایی مامه داشته باشد. وینفرد شفر می‌خواهد این بازیكن به هر شكل ممكن در استقلال بماند ولی مشكل اینجاست كه قرارداد طوری امضا شده كه او می‌تواند برود. حداقل در این شرایط، باشگاه‌ها سود كلان نصیب‌شان می‌شود ولی عایدی استقلال از جدایی این بازیكن تنها ۲۰۰ هزار دلار است كه با توجه به قیمت بازیكنان، چیزی به حساب نمی‌آید. تیام یك سر و گردن از خیلی از فورواردهای لیگ بالاتر است و اگر باشگاه بخواهد بازیكنی در سطح او بگیرد، باید به مراتب هزینه‌ای بالاتر از ۲۰۰ هزار دلار بپردازد.
سیدرضا افتخاری مدیرعامل استقلال تمام تلاش خود را برای حفظ این بازیكن به كار گرفته و حتی با ایجنت این بازیكن صحبت‌هایی داشته است. تیام به استقلالی‌ها گفته نمی‌تواند در باشگاه بماند و باید به فكر آینده‌اش باشد. مامه فاش كرده یك باشگاه عربی، پیشهادی به ارزش ۴ میلیون دلار به او پیشنهاد داده و طبیعتاً این در مقابل رقمی كه از استقلال می‌گیرد، بسیار چشمگیر است. اگر استقلال آپشن ۲۰۰ هزار دلاری برای رضایتنامه را در قرارداد مامه نمی‌گنجاند حالا حداقل می‌دانست اگر تیام برود، می‌تواند سود كلانی از این انتقال داشته باشد. ایجنت تیام به باشگاه گفته با توجه به قول و قرارهایی كه گذاشته‌اند، قصد جدایی دارند و این بازیكن احتمالاً مقابل ذوب‌آهن آخرین بازی خود را انجام می‌دهد و پس از آن جدا می‌شود. افتخاری تأكید كرده به سادگی با رفتن او موافقت نمی‌كنند ولی طبیعتاً وقتی شرط این بوده كه ۲۰۰ هزار دلار بدهد و برود، باشگاه نمی‌تواند اقدام جدی در این زمینه كند. تیام دیروز تمرینات خود را بعد از اتمام مصدومیتش با تیم آغاز كرد و مقابل ذوب‌آهن به میدان می‌رود. ایجنت تیام به آبی‌ها گفته احتمالاً دیدار با ذوب‌آهن احتمالاً آخرین بازی فصل او خواهد بود.
عبارات کليدی: مامه بابا تیام، استقلال تهران، استقلال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۷۰۰۳۹
انتشار: شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت: ۱۳:۲۵
منبع: خبرورزشی
کد توليد: ۲۰۲۰