درخشش
درخشش
دنباله فیلم «درخشش» استنلی کوبریک ساخته می‌شود
دنباله فیلم کلاسیک «درخشش»، اثر برجسته استنلی کوبریک،با عنوان «دکتر خواب» توسط مایک فلانگان ساخته می‌شود.
به گزارش کیوسک‌تایمز دنباله فیلم «درخشش/The Shining» با نام «دکتر خواب/Doctor Sleep» به کارگردانی «مایک فلناگان/Mike Flanagan» جلوی دوربین می‌رود. فلناگان بیش از همه به خاطر اقتباسی که از کتاب «بازی جرالد/Gerald's Game» استیفن کینگ انجام داده بود، شناخته شده است.
«دکتر خواب» اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته استیفن کینگ است که سال 2013 منتشر شد و درباره داستان زندگی «دنی تورنس»، آن پسربچه فیلم «درخشش»، است که بزرگ شده و حالا با اعتیادش به الکل و آسیب‌های روانی ناشی از حوادثی که در آن هتل کذایی اتفاق افتاد دست و پنجه نرم می‌کند. همزمان موقعیتی به او پیشنهاد می‌شود که با استفاده از قدرت «درخشش» که در فیلم اول نحوه استفاده از آن را فرا گرفت به یک دختربچه یاری برساند.
اقتباس سال گذشته فلناگان از داستان «بازی جرالد» استیفن کینگ برای شبکه نتفلیکس، با نقدهای بسیار مثبتی مواجه شد و جایگاه ویژه‌ای را برای او در صنعت سینمای وحشت ایجاد کرد؛ خیلی‌ها با موفقیت «بازی جرالد» به فیلم‌های قبلی او مثل «Oculus»، «پیش از آن که برخیزم/Before I Wake» و  «ویجا:‌خاستگاه شیطان/Ouija: Original Of Evil» هم توجه بیشتری نشان دادند.
گفتنی است کتاب «درخشش» سال 1977 منتشر شد و استنلی کوبریک سال 1980 فیلمی براساس آن با بازی «جک نیکلسون» ساخت که حالا به فیلمی کلاسیک در ژانر وحشت تبدیل شده است. جک نیکلسون در آن فیلم نقش «جک ترنس»، نویسنده ای با استعداد، را ایفا می‌کرد که برای نوشتن اثر جدیدش دنبال فضایی آرام می‌گشت. او برای رسیدن به فضای ایزوله مورد نظرش نگهداری از هتل بزرگی را در میان کوهستان پذیرفت. هتلی که در فصل زمستان قابل دسترسی نبود و باید کل سه ماه زمستان را در آن می‌ماندند. به این ترتیب او،‌ همسرش «وندی» و پسرش «دنی»‌ تنها ساکنان هتل بودند؛ از اینجا به بعد قضایا چندان جالب پیش نرفت. این فیلم اکنون در لیست برترین فیلم‌های سایت IMDB در رتبه 61 ایستاده است.
کمپانی برادران وارنر به دنبال موفقیت سال گذشته فیلم وحشت «آن/It»، که اقتباسی از یکی دیگر از آثار استیفن کینگ بود و موفق شد با بودجه 35 میلیون دلاری، در گیشه جهان 700 میلیون دلار بفروشد تصمیم گرفته اولا دنباله‌ای بر آن بسازد که قرار است 6 سپتامبر 2019 روی پرده سینماهای جهان برود و ثانیا دنباله برخی پروژه‌های قدیمی مثل همین «درخشش» را هم استارت بزند.
عبارات کليدی: سینمای جهان, دکتر خواب, درخشش, استنلی کوبریک, مایک فلناگان, استیفن کینگ
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سينما
کد: ۱۶۸۰۳۹
انتشار: شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶
ساعت: ۰۲:۲۰
منبع: هالیوود ریپورتر
مترجم: سیدمهدی حسینی
کد توليد: ۱۵۱۵