مریل استریپ
مریل استریپ
مریل استریپ رکورد نامزدی اسکار خودش را شکست
مریل استریپ رکورد تعداد نامزدی خود را در رشته بهترین بازیگر زن اسکار شکست.
به گزارش کیوسک‌تایمز «مریل استریپ/Meryl Streep» برای ایفای نقش «کاترین گراهام/Katherine Graham» در فیلم «پست/Post» برای بیست و یکمین بار در شاخه بهترین بازیگر نقش اول زن نامزد دریافت جایزه اسکار شد. به این ترتیب او فاصله‌اش را با «جک نیکلسون/Jack Nicholson» و «کاترین هپبورن/Katharine Hepburn» که هر یک با دوازده بار نامزدی به طور مشترک در رتبه دوم ایستاده‌اند، به عدد ۹ رساند. 
گفتنی است مریل استریپ تا کنون سه بار در سال های ۱۹۷۹، ۱۹۸۲ و ۲۰۱۱ به ترتیب برای فیلم‌های «کریمر علیه کریمر/Kramer Vs. Kramer»، «انتخاب سوفی/Sophie's Choice» و  «زن آهنین/Iron Lady» برنده مجسمه طلایی اسکار شده است.
نقش آفرینی مریل استریپ در فیلم «پست» توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. او در این فیلم نقش کاترین گراهام را بازی می‌کند. زنی که به تازگی بیوه شده و مجبور است با عواقب تصمیمی که سال ۱۹۷۱ برای انتشار اسناد پنتاگون در روزنامه واشنگتون پست گرفته، روبرو شود. بازی ظریف او در این نقش تحسین بسیاری از منتقدین را برانگیخته است. او امسال برای گلدن گلوب هم نامزد شده بود، اما رقابت را به «فرانسیس مک دورمند/Frances Mc Dormand» واگذار کرد.
گفتنی است مریل استریپ در «پست» برای اولین بار در فیلمی از «استیون اسپیلبرگ/Steven Speilberg» ظاهر شده است. این همچنین نخستین نقش آفرینی او در برابر «تام هنکس/Tom Hanks» است که در نقش «بن بردلی/Ben Bradlee» سردبیر واشنگتن پست بازی می‌کند.
او برای دریافت چهارمین اسکار خود «فرانسیس مک دورمند» از فیلم «سه بیلبورد/Three Billboards»، «سرشا رونان/Saoirse Ronan» از فیلم «پرنده خانم/Lady Bird»، «سالی هاوکینز/Sally Hawkins» از «شکل آب/Shape Of Water» و «مارگوت رابی/Margot Robbie» از درام ورزشی «من، تونیا/I Tonya» را در پیش رو دارد.
کاترین هپبورن تا کنون تنها بازیگری است که موفق شده، چهار مجسمه اسکار بگیرد. مریل استریپ، جک نیکلسون، «اینگرید برگمن/Ingrid Bergman»، «والتر برنان/Walter Brennan» و «دنیل دی لوئیس/Daniel Day Lewis» هریک با سه اسکار در مقام دوم بهترین بازیگران تاریخ هستند.

 
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سينما
کد: ۱۶۷۹۸۶
انتشار: چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۲۸
منبع: ورایتی
مترجم: سیدمهدی حسینی
کد توليد: ۱۵۱۵