برانکو و شفر
برانکو و شفر
شطرنج‌بازی سرمربیان سرخابی ادامه دارد/ این‌بار شفر حرکت کرد
سرمربیان استقلال و پرسپولیس در تقابل با یکدیگر به سر می‌برند.
همه چیز از لگد جباروف شروع شد. لگدی که مشخص نشد آخر از روی عمد بوده یا اتفاق. هرچه بود آتش تنشی تازه در روابط استقلال و پرسپولیس را شعله ور کرد.هنگامی که کمیته انضباطی از کنار فرود خطرناک جپاروف روی کمر بازیکن استقلال خوزستان عبور کرد، فریاد برانکو بلند شد و از کمیته انضباطی انتقاد کرد که چرا اقدام به محرومیت ستاره ازبک استقلال نکرده.
برانکو در حالی در خصوص استقلال و بازیکنش اینگونه بی پرده صحبت کرد که کمتر سابقه داشته یکی از مربیان سرخابی اینگونه در مقابل تیم رقیب موضع بگیرد. برخلاف انتظارات، استقلالی ها وارد بازی سرمربی سرخ ها نشدند و تقریبا هیچ گونه پاسخ رسمی ای به اظهارات برانکو ندادند.
با این حال کمیته انضباطی پس از این صحبت ها، پرونده جپاروف را به جریان انداخت و در ابتدا با صدور دستور موقت که در نوع خود بسیار عجیب بود، در نهایت حکم به محرومیت یک جلسه ای هافبک استقلال داد.
به نظر می آمد بازی ای که برانکو طراحی کرده بود، حالا جواب داده چون تنش و حواشی جای خود را در تیم رقیب پیدا کرده بود.محرومیت جپاروف استقلالی ها را بسیار عصبانی کرد و باعث شده آن ها در فضای مجازی حملات تندی را علیه سرمربی پرسپولیس،کمیته انضباطی و حتی برنامه نود ترتیب ببینند.
بعد از اینکه بالاخره جپاروف محروم شد، استقلالی ها سکوت را جایز ندیدند و وارد بازی شطرنجی شدند که برانکو حرکت اول آن را با ظرافت و دقت انجام داده بود.بلافاصله فیلم هل دادن داور چهارم توسط برانکو در بازی پرسپولیس و نفت، در رسانه های استقلالی دست به دست چرخید. همچنین برخورد شدید وحید امیری با بازیکن نفت.
ویدیوهایی که به مدارکی علیه پرسپولیس تبدیل شد تا شاید کمیته انضباطی برای سرخ ها هم حکم محرومیت صادر کند.روز پنجشنبه اما حرکت هجومی سرمربی پرسپولیس، با پاسخ همتای استقلالی اش همراه شد.
وینفرد شفر پس از سکوتی چند روزه در خصوص صحبت های برانکو، در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل سایپا، تعارف را عملا کنار گذاشت و به صراحت در خصوص برانکو گفت:«  ظاهرا این آقا (برانکو) رییس جدید کمیته انضباطی است! آنقدر مسئله جپارف را بزرگ کردند و مرتب خطای او را پخش کردند که این بازیکن محروم شود. آیا برانکو درباره تکل وحید امیری که روی ساق بازیکن نفت رفت، حرفی زد؟»
فعلا در این بازی، شفر و برانکو ۱-۱ هستند. یک حمله و یک پاسخ. حالا ادامه پیدا کردن این شطرنج بین سرمربیان آبی و قرمز احتمالا به زودی حرکت جدیدی خواهد داشت که از سوی آقای پروفسور است! حرکتی که می توان در کنفرانس خبری بعد از بازی با سیاه جامگان منتظر آن بود.مگر اینکه کسی زیر همه مهره ها بزند و به این بازی که دودش فقط و فقط در چشم دو تیم مدعی پایتخت می رود پایان بدهد.
عبارات کليدی: برانکو ایوانکوویچ، وینفرد شفر، پرسپولیس تهران، استقلال تهران
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۶۷۶۷۱
انتشار: جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶
ساعت: ۱۰:۲۶
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۲۰۲۰