كريم انصاري‌فرد
كريم انصاري‌فرد
انصاری‌فرد: جلوی بارسا و يووه بازی می‌‍كردم به نفع تيم ملی هم بود
كريم انصاري‌فرد مهاجم تيم ملي در سال جام جهاني، همه‌جوره عالي است. هم در تيم ملي خوب گل مي‌زند و هم در المپياكوس.
دو سال قبل همه فكر مي‌كردند كار كريم در اروپا تمام شده ولي او حالا با درخششي فوق‌‌العاده، نگاه‌ها را به سوي خود جلب كرده است. انصاري‌فرد حالا با ۷ گل زده در رده دوم جدول گلزنان ليگ يونان قرار دارد. طرفداران المپياكوس حسرت مي‌خوردند چرا كريم نتوانست در ليگ قهرمانان اروپا بازي كند. مربي سابق المپياكوس، در حالي كه كريم بهترين مهاجم تيمش بود، دست به كار عجيبي زد و او را از ليست تيم براي ليگ قهرمانان بيرون گذاشت. خبرورزشي به بهانه درخشش فوق‌‌العاده كريم و همين‌طور ديداري كه با بوفون داشت، گفت‌وگويي با اين بازيكن داشت.

* كريم فصل خوبي را تا اينجا داشته‌اي. در يونان جزو مدعيان آقاي گلي هستي.
خدا را شكر امسال براي من تا اينجا سال خوبي بوده. البته مشكلاتي كه سرمربي قبلي تيم با من داشت، از خيلي جهات به ضررم تمام شد. او حالا از تيم رفته و برايش آرزوي موفقيت مي‌كنم. به هر حال هركس راه و روشي دارد و من به روش مربي قبلي‌ام احترام مي‌گذارم. از وقتي رفت و مربي بعدی آمد، من به بازي گرفته شدم و خدا را شكر با موفقيت همراه شد. بچه‌هاي تيم هم خيلي خوب من را قبول كردند و در اين موفقيتم واقعاً اثرگذار بودند. تا الان ۶ گل در ليگ يونان زده‌ام و دو پاس گل هم داده‌ام. سعي مي‌كنم بهتر از اين هم باشم. انگيزه زيادي دارم تا به عنوان اولين بازي آسيايي باشگاه، موفق باشم و بتوانم راه را براي حضور بازيكنان ايراني و حتي آسيايي به باشگاه المپياكوس باز كنم.

* و چقدر به آقاي گلي فكر مي‌كني؟
براي من مهم‌تر از هر چيز، قهرماني المپياكوس است. قهرماني تيم از آقاي گلي من مهم‌تر است ولي خيلي اتفاق خوبي است تيم به اين هدف برسد و در كنارش من هم آقاي گل شوم. اين همه چيز را شيرين‌تر مي‌كند. هر بازيكني دوست دارد به چنين افتخاري برسد. فكر مي‌كنم امسال مي‌تواند سال خوبي براي من باشد.

* با وجود شايستگي، در ليگ قهرمانان نيستي و بايد اين مسئله خيلي ناراحتت كند.
در سالي كه مي‌توانستم جلوي بارسا و يووه بازي كنم از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا دور ماندم. خب خيلي سخت است. برمي‌گردد به مشكلاتي كه مربوط به مربي قبلي بود. او اسم من را در ليست نگذاشت. الان نمي‌خواهم درباره مشكلاتي كه وجود داشت، حرف بزنم ولي به موقع اين مسئله را باز مي‌كنم و مشكلات را مي‌گويم. بالاخره روش و فكرش اين بود كه من نباشم. شايد نمي‌خواست بازي كنم و شايد هم به دردش نمي‌خوردم. اگر مي‌توانستم جلوي يووه بازي كنم تجربه بازي جلوي بن‌عطيه مراكشي را به دست مي‌آوردم. جلوي بارسا بازي مي‌كردم عالي بود. بارسا نصف تيم اسپانياست. حتي بازي با اسپورتينگ هم عالي بود. اكثر بازيكنان اين تيم پرتغالي هستند. اگر در اين بازي‌ها به ميدان مي‌رفتم، هم به خودم كمك مي‌كرد و هم به تيم ملي ايران. مي‌توانستم با بازي جلوي آنها بفهمم فضاي تيم‌شان چطور و كلاً چه خبر است ولي متأسفانه نشد بازي كنم. اميدوارم در سال‌هاي بعد ديگر چنين شانسي از من گرفته نشود و بتوانم شايستگي خودم و فوتبال ايران را نشان دهم.

* عكسي هم با جان لوئيجي بوفون دوست‌داشتني منتشر كردي.
قبل از بازي كه تيم داشت گرم مي‌كرد، من كنار زمين ايستاده بودم. بوفون از جلوي من رد شد و از او خواستم عكس بگيريم. بوفون از اسطوره‌هاي فوتبال جهان است. همه دوستش دارند. فرقي ندارد چه مليتي باشند. بوفون يك گلر تكرارنشدني است. او يك بازيكن تكرارنشدني است. دوست داشتم با او عكس بگيرم. وقتي هم پيشنهاد دادم خيلي گرم رفتار كرد و برخوردش عالي بود. من خودم از طرفداران بوفون هستم.

* و سؤال آخر هم درباره قرعه‌كشي جام جهاني‌ است. خيلي‌ها شوخي كردند. خيلي‌ها هم گفتند چقدر مهيج. تو چه مي‌گويي؟
به نظر من قرعه ايران خيلي سخت است ولي جذاب هم هست. اين يك فرصت تاريخي براي ماست، براي اينكه بتوانيم از اين فرصت استفاده كنيم و همه لذت ببریم‌؛ هم بازيكنان، هم كادر فني و هم ملت ايران. در حالت عادي با اين تيم‌ها بازي كردن، واقعاً سخت است. بازي دوستانه هم با بازي رسمي فرق دارد. در جام جهاني‌ تيم‌ها خيلي جدي به بازي‌ها نگاه مي‌كنند. حتي رونالدو و بازيكنان بزرگي كه مي‌خواهند جلوي ما بازي كنند، جام جهاني‌ براي‌شان يك فرصت مهم است و اصلاً اسم تيم‌ها براي‌شان فرق ندارد. ما هم بايد از اين فرصت استفاده كنيم و از چنين بازي‌هايي لذت ببريم و خودمان را به دنيا نشان دهيم.

* همه ته ذهن‌شان اميدوارند و دوست دارند تيم ملي شگفتي‌ساز شود.
به نظر من اين يك فرصت تاريخي براي ماست. به همين دليل تلاش مي‌كنيم تا شگفتي‌ساز باشيم. تلاش‌مان اين است. ان‌شا‌ءا... شرايط براي آماده‌سازي خوب تيم ملي مهيا شود. اميدواريم شرايطي كه كي‌روش براي تيم ملي خواسته مهيا شود. او رقبا را خوب مي‌شناسد. خودش در تيم ملي پرتغال بوده و شناخت كافي دارد. در اسپانيا هم كار كرده و اين تيم را هم خوب مي‌شناسد. مي‌داند روند آماده‌سازي تيم ملي بايد چطور باشد تا در جام جهاني‌ موفق باشيم.

* بعضي‌ها مي‌گويند ما از الان بازنده‌ايم.
من اعتقاد ندارم شكست خورده‌ايم. اسپانيا و پرتغال تيم‌هاي بزرگي هستند. مراكش هم اين همه بازيكن خوب دارد. قطعاً بازي ساده‌اي نخواهيم داشت ولي همان‌طور كه آرژانتين به زور ما را با يك گل برد، اين بار هم حريف سختي خواهيم بود. ما هميشه جلوي تيم‌هاي بزرگ خوب بازي كرده‌ايم و انگيزه‌مان چند برابر بوده است. تجربه ايران بيشتر از قبل هم شده است. تيم حرفه‌اي‌تر و هماهنگ‌تري داريم. فكر مي‌كنم بتوانيم از حضور در اين جام جهاني‌ لذت ببريم. هيچ‌وقت فكر نكنيم ما صعود نمي‌كنيم. مي‌توانيم شگفتي‌ساز باشيم.

 
عبارات کليدی: كريم انصاري‌فرد، المپیاکوس یونان، لیگ قهرمانان اروپا
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۶۶۷۱۵
انتشار: پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶
ساعت: ۱۴:۰۶
منبع: خبرورزشی
کد توليد: ۲۰۲۰