محمدتقی مصباح یزدی, محمود احمدی‌ نژاد
محمدتقی مصباح یزدی, محمود احمدی‌ نژاد
کنایه عضو خبرگان به احمدی‌نژاد؛ تا اسب فربه شود، سرکش شود/ هاشمی پیش‌بینی کرده بود
عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد اقدامات اخیر محمود احمدی نژاد، گفت: در رابطه با ‌آن آقا، خیلی‌ها امروز یک نوع و آن روز به نوعی دیگر اعلام موضع می کردند. اگر آن روز اعتدال را رعایت می کردند، امروز این مسائل پیش نمی آمد. گفته اند، تا اسب فربه شود، سرکش شود. این نتیجه تندروی است. این را باید عبرت بگیریم.
آیت‌الله هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان گفت: مرحوم آیت الله هاشمی همه اتفاقات امروز حول احمدی نژاد را پیش بینی کرده بود و امروز دیگر نمی توان از ایشان که رفته، حلالیت طلبید.
آیت الله هاشم زاده هریسی در پاسخ به سئوالی در مورد موضع اخیر آیت الله مصباح یزدی در مورد احمدی نژاد اظهار داشت: در این رابطه من نمی توانم نظر بدهم، باید از خود شخص بپرسید چرا آن روز آن طور و چرا امروز اینطور؟ من هیچ وقت درباره هیچ شخصی در رابطه با حرفی که زده، موضع گیری نمی‌کنم، برای اینکه می گویم سخن گفته و آزاد است.
وی یادآور شد: به صورت کلی برای جامعه و مسئولین می‌گویم. تندروی و رعایت نکردن اعتدال باعث بروز این مشکلات می شود و نهایتا انسان به تناقض مبتلا می‌شود. یعنی روزی در حد اعلا از فردی سخن می گویند و روزی دیگر، شرایط تغیر می کند. در حقیقت گاهی از این طرف بام می افتند و گاهی از طرف دیگر بام.
عضو مجلس خبرگان تاکید کرد: آدمهایی که تندروی می‌کنند و روزی از یک چیزی طرفداری می کنند و روز دیگر دشمنی، افرادی هستند که اعتدال را رعایت نمی کنند و اگر رعایت می کردند کمتر اشتباه می کردند و مبتلا به تناقضات نمی شدند.
وی با بیان اینکه همه مسئولین و جناح‌ها باید اعتدال را رعایت کنند، افزود: گفته شده که حتی در دشمنی و دوستی با کسی اندازه و حد را رعایت کنید و در این مورد روایاتی نیز داریم.
وی در پایان با اشاره به سخنان مرحوم آیت الله هاشمی گفت: آیت الله هاشمی همه این ها را پیش بینی کرد و رفت، مظلوم شد و رفت. فدا شد و رفت. الان هم نمی توان حلالیت بگیرند.
عبارات کليدی: محمدتقی مصباح یزدی, محمود احمدی‌ نژاد, اکبر هاشمی رفسنجانی
انتشار يافته: 1    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
Iran, Islamic Republic of
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
احمدی نژاد یعنی عدالت شجاعت پاکی که شماها از حسادت محبوبیت دکتر دارید دست و پا میزنید که دیده بشید لطفا تشریف بیاری پایین داخل مردم تا ببنید چه خبره مردم چه میکشند با چه ذلتی زندگی میکنند مملکت پر از رشوه خواری و پارتی بازی و فساد شده قانون هم فقط برای مظلوما و فقراست احمدی نژاد اگر صدایش در آمده در بین مردم بوده و این مشکلات را لمس کرده ولی شما چه میدانید از شکم گرسنه ای نه شغل دارد نه نان شب فقط شرمندگی زن و بچه آیا ما حق زندگی نداریم از اهل خانه کاهگلی روستایی در مورد عکس روی دیوار احمدی نژاد سوال کنید تا قانون محبوب شدن را اگر نمیدانید بگویند (266)
 


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۶۶۶۴۶
انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
ساعت: ۱۶:۵۵
منبع: انتخاب
کد توليد: ۸۸۱۳