علی پروین
علی پروین
پروین: تیم ملی باید ۱۵-۱۰ بازی تدارکاتی خوب داشته باشد
پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: باید برای تیم ملی امکانات و تدارکات لازم فراهم شود.
علی پروین در حاشیه دیدار دوستانه پیشکسوتان فوتبال که به یاد زنده‌یاد ابراهیم آشتیانی برگزار شد, گفت: هرکدام از پیشکسوتان فوتبال که فوت می‌کنند, مسئولان منتظرند پیشکسوتان از دنیا بروند و در ورزشگاه شیرودی دور بزنند و بهشت زهرا هم نروند. متاسفانه ورزشگاه شیرودی به مکانی برای دور افتخار زدن پیشکسوتان تبدیل شده است. مرحوم ابراهیم آشتیانی هم در این ورزشگاه بازی‌های زیادی را انجام داده است و چه‌ کارهایی که در زمین نمی‌کرد.
سرمربی پیشین تیم ملی درباره حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: همه مسابقات سخت است و فقط مختص اسپانیا و پرتغال نیست. باید برای تیم ملی امکانات و تدارکات لازم فراهم شود و ۱۰-۱۵ بازی تدارکاتی با تیم‌های خوب و قوی انجام دهیم وگرنه این اوضاع شرایط حضور در جام جهانی سخت خواهد بود.
پروین درباره اینکه آیا ایران در گروه مرگ قرار گرفته است، تصریح کرد: به اینکه در گروه مرگ هستیم اعتقاد ندارم اما می‌آیند و در تلویزیون می‌گویند مراکش را که می‌بریم، آن هم درحالی که همین مراکش از همه تیم‌ها سخت‌تر خواهد بود. باید تیم تقویت شود تا با آمادگی کامل به جام جهانی برود. در دوره ما و در قبل از جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین ما فقط ۴ بازی تدارکاتی داشتیم در حالی که باید ۳۰ بازی انجام می‌دادیم اما الان شرایط فرق کرده است و باید این تعداد بیشتر شود.
وی افزود: اینکه فکر کنیم به جام جهانی رفته‌ایم و دلمان به همین خوش باشد، یک بحث است اما بحث دیگر این است که بتوانیم در این مسابقات موفق باشیم. باید مشکلاتی که تیم ملی دارد همین فردا، پس‌فردا حل شود چون دیگر زمانی تا آغاز مسابقات نیست. این نمی‌شود که مربی تیم ملی بیفتد دنبال لباس و پول، مگر می‌شود؟! تیم به این خوبی و جوانی اما متأسفانه امکانات ندارد.
پیشکسوت فوتبال ایران درباره اینکه چه پیش‌بینی از عملکرد ایران در جام جهانی خواهید داشت، خاطرنشان کرد: اینکه الان من بگویم بازی‌ها را می‌بریم، این اتفاق رخ نداد. ما در گذشته با تیم هلند بازی کردیم و دیدیم که بازیکنانشان ماشاالله برای خودشان رخش بودند. قطعا الان هم همینطور است. با تیم‌های ساده‌ای بازی نخواهیم داشت آن وقت تلویزیون ما می‌گوید ما که از بازی اول سه امتیاز را می‌گیریم از چه کسی می‌گیریم؟ از کی می‌گیریم؟
پروین در مورد توقعات کی‌روش از مسئولان فدراسیون فوتبال برای برگزاری بازی‌های دوستانه ادامه داد: توقعات کی‌روش صددرصد منطقی است ما در گذشته می‌گفتیم که کی‌روش نباید در امور فدراسیون دخالت کند اما این تیم باید امکانات ایده آل داشته باشد و کی‌روش با خیال راحت کار کند.
وی در پاسخ به این سوال که اختلافات بین کی‌روش و تاج را چگونه باید برطرف کرد، خاطرنشان کرد: می‌گویند او گفته حقوقش را نگرفته اما من نمی‌دانم که در این موضوع چه اتفاقی افتاده است، بالاخره یکی باید بزرگی کند و فدراسیون و کی‌روش را آشتی دهد (با خنده). این کار من نیست!
پروین عنوان کرد: ما مردم ایران از اینکه تیم به جام جهانی رفته خوشحال هستیم اما باید از گذشته یک پله بالاتر برویم. کی روش مربی بسیار خوبی است که می‌تواند با تیم ایران نتیجه بگیرد. او کارش را بلد است و می‌داند که چطور مقابل تیم‌های بزرگ بازی کند.
عبارات کليدی: علی پروین، تیم ملی ایران، تیم ملی اسپانیا، تیم ملی پرتغال، تیم ملی مراکش، جام جهانی 2018 روسیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۶۶۵۷۷
انتشار: شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶
ساعت: ۱۵:۴۱
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰