دنیل دی-لوئیس
دنیل دی-لوئیس
علت کناره‌گیری «دنیل دی-لوئیس» از بازیگری چه بود؟
«دنیل دی-لوئیس»‌ که با بردن سه جایزه اسکار، پرافتخارترین بازیگر مرد تاریخ سینما محسوب می‌شود، در مصاحبه‌ای که با مجله W داشته، علت کناره‌گیری زودهنگامش از بازیگری را اعلام کرد.
به گزارش کیوسک‌تایمز «دنیل دی-لوئیس/Daniel Day-Lewis»، بازیگر ۶۰ ساله انگلیسی که ماه ژوئن امسال با اعلام کناره‌گیری‌اش از بازیگری همه را شوکه کرد، از نقش تعیین‌کننده عوارض احساسی ناشی از فیلم جدیدش «ریسمان خیال/Phantom Thread» سخن گفت.
این فیلم که داستان آن در لندن ۱۹۵۰ می‌گذرد درباره «رینولدز وودکاک/Reynolds Woodcock»، طراح لباس مشهور، و رابطه او با منبع الهام هنری‌اش است. 
ریسمان خیال حاصل همکاری مشترک دنیل دی-لوئیس و «پل توماس اندرسون/Paul Thomas Anderson» است که امسال در فصل جوایز سینمایی هم شانس زیادی دارد و شب گذشته هم در بین برندگان جوایز انجمن منتقدان نیویورک، عنوان بهترین فیلمنامه سال ۲۰۱۷ را از آن خود کرد. حالا دی-لوئیس درباره نقش این فیلم در تصمیمش مبنی بر کناره‌گیری از بازیگری می‌گوید: من و پل پیش از اینکه فیلم را بسازیم خیلی شوخی می‌کردیم و می‌خندیدیم اما رفته‌رفته حس غم شدیدی که در فیلم جاری است هردوی ما را درگیر کرد. برای هردوی ما خیلی غافلگیرکننده بود چون اصلا نمی‌دانستیم به چه پدیده‌ای جان بخشیده‌ایم. زندگی کردن با این اندوه عمیق خیلی دشوار بود و هنوز هم هست. 
قبل از ساخت «ریسمان خیال»‌ من به هیچ وجه تصمیمی مبنی بر کنار گذاشتن بازیگری نداشتم اما بعد انگیزه‌اش آرام آرام در من شکل گرفت و رفته رفته تبدیل به یک اضطرار شد. طوری که دیگر باید بازیگری را کنار می‌گذاشتم.
بازیگر اسکاری فیلم‌های «لینکلن/Lincoln»، «خون به پا خواهد شد/There Will Be Blood» و «پای چپ من/My Left Foot» که بیش از همه به خاطر نوع نزدیک شدنش به نقش‌ها شهرت دارد، می‌گوید بعد از بازنشستگی هم این احساس غم شدید در او از بین نرفته است و احساس می‌کند باید جهان را به شیوه دیگری کشف کند.  
عبارات کليدی: سینمای جهان, دنیل دی-لوئیس, ریسمان خیال, پل توماس اندرسون
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سينما
کد: ۱۶۶۵۲۷
انتشار: جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶
ساعت: ۰۷:۳۲
منبع: اسکوایر
مترجم: سیدمهدی حسینی
کد توليد: ۱۵۱۵