کیت وینسلت
کیت وینسلت
نقش کیت وینسلت در «آواتار ۲»‌ چیست؟
دنباله‌های فیلم سینمایی «آواتار» در راهند و جیمز کامرون تبلیغات پیرامون آنها را آغاز کرده است. از جمله برای اولین بار درباره نقشی که «کیت وینسلت» قرار است در دنیای آواتار بازی کند، سخن گفته است.
به گزارش کیوسک‌تایمز «جیمز کامرون/James Cameron» یکی از موفق‌ترین فیلمسازان جهان در گیشه است که هم مخاطبان عادی سینما را راضی می‌کند و هم دل منتقدین را با آثارش به دست می‌آورد. قسمت اول و دوم «ترمیناتور/Terminator»، «تایتانیک/Titanic» و «آواتار/Avatar» تنها مشتی نمونه خروار هستند که نشان می‌دهند کامرون به خوبی سلیقه مخاطب و منتقد را می‌شناسد. بعد از فروش ۲/۷ میلیارد دلاری آواتار در سینماهای جهان،‌ جیمز کامرون اعلام کرد چهار دنباله بر آن خواهد ساخت و جهان پاندورا را بسط خواهد داد. او از حالا تبلیغات پیرامون فیلمش را آغاز کرده و هربار در مصاحبه‌ای جزئیاتی درباره فیلم را رو می‌کند. از جمله آن که حالا در مصاحبه با مجله «ونیتی فیر/Vanity Fair» برای اولین بار جزئياتی از نقش «کیت وینسلت/Kate Winslet» در آواتار را عمومی کرده است.
جیمز کامرون در این خصوص می‌گوید:‌ کیت وینسلت یکی دو روزی سر صحنه آمد و در تمرینات فوق‌العاده ظاهر شد. بعد که دید ما چه جهانی را خلق کرده‌ایم و چه کار داریم می‌کنیم، حسابی هیجان‌زده شد و سر ذوق آمد. او قرار است نقش یکی از مردمان دریایی را بازی کند. قومی که در فیلم نام «مردان صخره/Reef People» را بر آنها گذاشته‌ایم. 
کیت وینسلت همه شرایط ما را پذیرفت. فقط یک درخواست داشت. آن هم اینکه تمام صحنه‌های آبی را خودش بازی کند و از بدلکار استفاده نکنیم. ما هم قبول کردیم و بلافاصله برایش کلاس‌های آموزشی لازم برای سقوط آزاد و حبس نفس در زیر آب گذاشتیم. ما فیلمبرداری فصل‌های آبی را شروع کرده‌ایم و بازیگران شهر صخره‌ای ما الآن بین ۳ تا ۴ دقیقه زیر آب بدون نفس‌گیری کار می‌کنند. همین هفته پیش یک صحنه داشتیم که در آن پنج نوجوان و یک بچه هفت ساله زیر آب به خوبی چندین دقیقه نفس‌شان را حبس و در عین حال بازی می‌کردند. دقیق‌تر بگویم داشتند یک صحنه دیالوگ‌دار را بازی می‌کردند. آخر زبانی که برای مردم زیرآبی در نظر گرفته‌ایم یک جور زبان ایما و اشاره است.
گفتنی است «کیت وینسلت»‌ اکتبر امسال به پروژه آواتار پیوست؛ یعنی درست ۸ سال بعد از فروش خیره‌کننده ۲/۷ میلیون دلاری آواتار در گیشه‌های جهانی که لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را برای آن به ارمغان آورد. فیلمنامه را خود جیمز کامرون به همراهی «جاش فریدمن/Josh Friedman»، «ریک جافا/Rick Jaffa»،‌ «آماندا سیلور/ Amanda Silver» و «شین سالرنو/Shane Salerno»‌ نوشته است. 
«آواتار ۲»‌ برای اکران در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است و «آواتار ۳» هم قرار است ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ اکران شود. چهارمین قسمت آواتار سه سال بعد در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ روی پرده سینماها می‌رود و آخرین قسمت هم ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ نمایش داده خواهد شد.
«زوئی سالدانا/Zoe Saldana»، «سم ورثینگتون/Sam Worthington» و «سیگورنی ویور/Sigourney Weaver»‌ هر سه بازمی‌گردند و در نقش‌های قبلی خود بازی می‌کنند.
عبارات کليدی: سینمای جهان, آواتار, جیمز کامرون, کیت وینسلت
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سينما
کد: ۱۶۶۴۱۹
انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶
ساعت: ۰۰:۳۲
منبع: کیوسک‌تایمز
نویسنده: سیدمهدی حسینی
کد توليد: ۱۵۱۵