پادماواتی
پادماواتی
یک و نیم میلیون دلار جایزه برای بریدن سر بازیگر هندی
فیلم هندی «پادماواتی»‌ هنوز اکران نشده، خبرساز شد؛ تا آنجا که برای سر بازیگر زن اصلی و کارگردان فیلم جایزه تعیین شده است.
به گزارش کیوسک‌تایمز فیلم تاریخی «پادماواتی/Padmavati» هنوز اکران عمومی نشده اما از حالا مشخص است که بحث برانگیزترین فیلم سال سینمای هند خواهد بود. گروه‌های تندرو در هند اعلام کرده‌اند سکانسی در فیلم وجود دارد که طی آن در عالم خواب رابطه رمانتیک بین پادشاه مسلمان و ملکه هندو را به نمایش می‌گذارد. به همین واسطه یکی از چهره‌های سیاسی هند درخواست کرده بازیگر زن اصلی «دیپیکا پادوکن/Deepika Padukone» و کارگردان فیلم «سانجای لیلا بانسالی/Sanjay Leela Bhansali» را گردن بزنند. وی برای هرکسی که سر این دو را بیاورد ۱/۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.
حالا گروهی موسوم به «کارنی سنا/Karni Sena» تهدید کرده‌اند که هر سالن سینمایی که بخواهد این فیلم را نمایش دهد به آتش خواهند کشید. این هجمه‌ها وضعیت اکران فیلم را بسیار پیچیده کرده است و همه اینها در حالی است که بانسالی به کلی وجود چنین صحنه‌ای در فیلم را انکار می‌کند.
دیپیکا پادوکن اما اعلام کرده به هیچ وجه ترسی به دل راه نمی‌دهد. او می‌گوید: من بیشتر عصبانی هستم و البته یک مقدار هم سرخورده شده‌ام؛ اما از سوی دیگر ماجرا یک جورهایی سرگرم‌کننده هم هست. من وحشتی به دل راه نمی‌دهم. ترسو بودن از ویژگی‌های من نیست.
کمپانی VIACOM 18 پخش فیلم را در سینماهای هند تا زمان نامعلومی به تعویق انداخته و پارامونت هم که امتیاز پخش جهانی فیلم را در اختیار دارد،‌ احتمالا از همین رویه پیروی خواهد کرد. 
همچنین در اخبار محلی آمده بود که یک نفر را در نزدیکی محل فیلمبرداری «پادماواتی» دار زده‌اند و بر روی سنگی در پایین آن نوشته‌اند: «ما پیکرها را نمی‌سوزانیم بلکه دارشان می‌زنیم».
در بیانیه رسمی کمپانی آمده است:
ما، شرکت فیلمسازی VIACOM 18، که تهیه‌کننده فیلم «پادماواتی»‌ هستیم به صورت داوطلبانه تاریخ اکران آن را از اول دسامبر ۲۰۱۷ به تعویق می‌اندازیم. سانجای لیلا بانسالی که از مستعدترین فیلمسازان نسل خود است به همراهی شرکت ما در پروژه «پادماواتی» یک شاهکار سینمایی زیبا خلق کرده که «راج‌پوت والور/Rajput Valor» را در اوج دوران شکوه خود و با حفظ شئونات و مقام والای او به تصویر کشیده است. فیلم تصویری گویا از داستانی را روایت می‌کند که هر شهروند هندی را لبریز از غرور خواهد کرد و قدرت داستانگویی ما را به رخ جهانیان خواهد کشید. تک‌تک افراد این کمپانی، از اعضای هیأت مدیره گرفته تا نمایندگی‌های ما در سراسر هندوستان، مسئولیت‌پذیر و تابع قوانین کشور هستند. ما همیشه خود را مقید دانسته و می‌دانیم که از رویه‌های قانونی و قراردادهایمان پیروی کنیم و ایمان داریم که به زودی مجوزهای لازم برای اکران عمومی فیلم را اخذ خواهیم کرد.
عبارات کليدی: سینمای جهان, بالیوود, پادماواتی, دیپیکا پادوکن, سانجای لیلا بانسالی
انتشار يافته: 1    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
پنکه
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
ضدیت تدین هندو و بودایی علیه اسلام چه جنگ ها که به راه نیانداخته! (261)
 


بخش: سينما
کد: ۱۶۶۳۴۸
انتشار: يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶
ساعت: ۰۴:۲۸
منبع: ایندی وایر
مترجم: سیدمهدی حسینی
کد توليد: ۱۵۱۳