اعلام شماره حساب جمعیت هلال احمر برای جمع آوری کمک های مردمی/ اولویت با جمع آوری کمک نقدی است
تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر برجمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان براساس نیازهای اعلام شده از سوی سازمان امداد و نجات، اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان تهیه و ارسال شود.
در پی وقوع زمین لرزه درمناطق غربی کشور به خصوص استان کرمانشاه که منجر به جان باختن، مصدوم و بی سرپناه شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز شده و پیرو منویات رهبرمعظم انقلاب برای حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه، جمعیت هلال احمر در راستای اهداف و برنامه های بشردوستانه خود، با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه خیرین، داوطلبان و ملت شریف ایران، برای حمایت و همدردی با هم نوعان و مردم آسیب دیده این حادثه جان خراش ، نسبت به برگزاری فراخوان جذب کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی در سراسر کشور اقدام می شود.
در این راستا جمعیت هلال احمر علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در پایگاه های ایجاد شده در مناطق و معابر عمومی شهرهای کشور شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ها، ۷۰۲۰۷۰(ارزی دلار) ۸۰۰۳۰۰ (ارزی یورو) بانک ملی، ۱۴۰۴۴۴۰(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #۷۲۴* #۱۱۲*۳*۷۴۱* به همراه شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۶۴۶۰۶ برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه منظور کرده است.
لازم به یادآوری است تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای اعلام شده از سوی سازمان امداد و نجات ،اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان تهیه و ارسال شود.از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند.
هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۶۹۲۳۰۴۰ تماس بگیرند. 
زلزله ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند. 
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی «ازگله» در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
بنابر آخرین اطلاعات اعلام شده از پزشکی قانونی کشور تاکنون ۴۳۰ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند. 
بر اساس آمار ارائه شده تا این لحظه، تعداد جان باختگان در سرپل ذهاب ۳۱۶ نفر، اسلام آباد غرب ۲۲ نفر، کرند ۱۴نفر، قصر شیرین ۲۸نفر، جوانرود ۳ نفر و ثلاث ۱۵ نفر بوده است. 
پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
بر اساس اعلام مسئولان تا زمان ارسال خبر، زلزله غرب کشور ۴۳۲ کشته و هفت هزار و ۱۵۶ مصدوم برجا گذاشته است.
عبارات کليدی: زلزله, هلال احمر
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۶۵۹۴۷
انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۱۹
منبع: ایرنا
کد توليد: ۸۸۸۸