سعید علی حسینی
سعید علی حسینی
علی‌حسینی: رکوردشکنی تالاخادزه تاثیری روی ما ندارد/ به دنبال طلای المپیک هستم
وزنه‌بردار فوق سنگین ایران گفت: من و بهداد تحت تاثیر رکوردشکنی وزنه بردار گرجستان قرار نخواهیم گرفت و ما تلاش می‌کنیم در روز مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشیم.
سعید علی حسینی، در حاشیه تمرین تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری در باره رکوردهای اخیری که وزنه‌بردار گرجستان ثبت کرده است و چقدر رکوردکشنی او بر روی دو وزنه‌بردار فوق سنگین ایران تاثیر روانی داشته است، بیان‌ کرد: بهداد ۱۰ سال است که در مسابقات شرکت می‌کند و این حرکات تاثیری بر روی او ندارد. من هم درست است که در مسابقات حضور نداشتم، اما با تجربه شده ام و این طور نیست که رکوردشکنی‌های او بخواهد بر روی ما تاثیر گذاشته باشد. شرایط مسابقه جهانی خیلی فرق دارد و امیدوارم که در روز مسابقه برای تمام وزنه‌برداران ملی‌پوش خوب باشد و بتوانیم نتیجه‌ خیلی خوبی در این مسابقات کسب کنیم. 
علی حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا او و سلیمی به رکورد ۲۲۰ کیلوگرم رسیده اند یا خیر؟ خاطر نشان کرد: سلیمی قبل از  المپیک در تمرینات رکورد ۲۲۰ کیلوگرم را زده است و شرایط مسابقه فرق می‌کند. باید ببینیم که با چه وزنه‌هایی مسابقه شروع می‌شود و این جا بحث تاکتیکی مربیان مطرح است. زمانی که رضازاده وزنه می زد، او در تمرینات ۲۱۵ کیلوگرم را بالای سر می‌برد، اما مسابقه اش را با ۲۰۰ کیلوگرم شروع می‌کرد و رقبا هم با ۲۰۰ کیلوگرم کارشان را آغاز می‌کردند. از این رو باید در مسابقه مشخص شود که رقابت با چه وزنه هایی آغاز خواهد شد، اگر بالا برود ما هم می‌توانیم به آن رکوردها برسیم. 
وزنه‌بردار فوق سنگین ایران در مورد این که استراتژی برای فریب دادن تالاخادزه دارند یا خیر، تصریح کرد: زیاد به این مساله اعتقادی ندارم، چرا که وزنه‌بردار گرجستان با کیفیت است و این طور نیست که تحت تاثیر قرار بگیرد. او من و بهداد را دو رقیب جداگانه می بیند.
علی حسینی در مورد این که از لحاظ روانی بر روی خود کار کرده است تا تحت تاثیر جو مسابقات جهانی قرار نگیرد، خاطر نشان کرد: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ام و به رکوردهای خوبی رسیده ام و از این لحاظ استرسی ندارم و فقط در روز مسابقه تمام تلاشم را خواهم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که از الان به المپیک توکیو هم فکر می‌کند یا خیر؟ تاکید کرد : ۱۰۰ درصد. مسابقات جهانی ۲۰۱۷ می‌تواند سکوی پرتابی باشد برای من که در  المپیک به خوش رنگ‌ترین مدال برسم.
عبارات کليدی: سعید علی حسینی، ملی پوش وزنه‌برداری، وزنه‌برادری
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۶۵۹۳۳
انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
ساعت: ۱۴:۵۱
منبع: ايسنا
کد توليد: ۲۰۲۰