اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری
جهانگیری: ساختمان‌های تخریب شده متعلق به مسکن مهر بود
معاون اول رییس جمهور با اشاره به زلزله شب گذشته که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیز کشورمان شد،‌ از بسیج همه دستگاه ها و امکانات کشور برای کمک به آسیب دیدگان این حادثه بسیار تلخ خبر داد.
اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در ابتدای جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ضمن عرض تسلیت به خانواده های كشته شدگان زلزله شب گذشته در استان كرمانشاه، از خداوند متعال برای همه در گذشتگان طلب مغفرت و علو درجات و برای مصدومان و آسیب دیدگان این حادثه طلب بهبود و شفای عاجل كرد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به قدرت و بزرگی زلزله شب گذشته،‌ از این اتفاق كه منجر به داغدار شدن تعدادی از هموطنان عزیز كشورمان شد به عنوان حادثه ای بسیار تلخ یاد كرد و گفت : همانطور كه رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری تاكید كرده اند، همه امكانات كشور برای آواربرداری و كمك به مصدومان و سانحه دیدگان بسیج شده است.
وی با تاكید بر اینكه با حضور و همكاری تمام دستگاه ها بویژه نیروهای مسلح ، همین امروز مشكلات ناشی از مسدود شدن جاده ها و معابر، قطع برق، گاز و آب مرتفع خواهد شد، اظهار داشت: با استانداران استان های كرمانشاه، ایلام و كردستان درباره این حادثه و میزان خسارت ها و تخریب های انجام شده و نیز نیازهای اصلی مردم و منطقه گفت و گو كرده ام.
جهانگیری با اشاره به اینكه بجز استان كرمانشاه گزارشی از كشته شدن شهروندان در سایر استان ها ارایه نشده است ،‌ تصریح كرد: بلافاصله پس از آوار برداری و رسیدگی آنی و سریع به مصدومان ،‌ فاز دوم كار برای انجام ساخت و ساز موقت و دایمی به منظور اسكان ساكنان مناطق زلزله زده را آغاز خواهیم كرد.
معاون اول رییس جمهور از اعزام چندین فروند بالگرد برای كمك به ساكنان مناطق صعب العبور خبر داد و با اشاره به زمستانهای سخت منطقه ، از وزیر راه و شهرسازی خواست تا در زمینه استقرار كوتاه مدت و بلند مدت ساكنان مناطق زلزله زده بویژه روستاییان كه خانه هایشان تخریب شده است،‌ اقدامات ضروری را انجام دهد.
وی با ابراز تاسف از اینكه بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله شب گذشته متعلق به ساختمان های مسكن مهر بوده است از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با دقت این موضوع كه چرا خانه های نوساز تا این حد آسیب پذیر بوده اند را بررسی كند.
جهانگیری به حضور وزرای كشور و بهداشت و درمان و آموزش پزشكی در منطقه و نیز سفر رییس جمهور برای بازدید از مناطق زلزله زده اشاره كرد و گفت: هیچ دستگاهی در ارسال امكانات مورد نیاز كه توسط استاندار كرمانشاه اعلام می شود نباید كوتاهی كند.
معاون اول رییس جمهور همچنین از وزیر اقتصاد و دارایی و نیز رییس سازمان برنامه و بودجه كشور خواست تا منابع مالی مورد نیاز را هرچه زودتر تخصیص دهند تا در روند امداد و بازسازی خللی حاصل نشود.
پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور وزرای راه و شهرسازی، نیرو و نفت گزارشی در خصوص میزان آسیب ها و نحوه كمك رسانی به منطقه ارایه كردند
عبارات کليدی: زلزله‌, اسحاق جهانگیری
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۶۵۹۰۵
انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶
ساعت: ۲۰:۱۷
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸