حمل گیاهان دارای مواد‌مخدر در ایام اربعین جرم محسوب می‌شود/ بازداشت زائران تابع محدودیت سنی نیست
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفت: همراه داشتن هرگونه داروی گیاهی مشکوک و شبیه به مواد مخدر، قرص‌های روانگردان توسط زائران در عراق جرم تلقی شده و برای شخص خاطی مجازات به دنبال دارد.
سرهنگ علی قاسم پور اظهار کرد: فیض حضور در سرزمین عتبات عالیات، توفیقی است که خداوند منان برای زائران اربعین مقرر فرمود: ه است که بروز هرگونه عوارض جسمی، روحی و روانی در افراد، موجب عدم توفیق و ایجاد شبهه در مناسک معنوی و زیارتی می‌شود.
سرهنگ قاسم پور ادامه داد: دولت عراق در سال‌های اخیر مبادی ورودی خود را به آخرین امکانات کنترلی و حفاظتی مجهز کرده و با بهره گیری از کادر متخصص در چهره زنی، مبادرت به شناسایی زائران معتاد و جستجوی بار همراه آنان می‌کنند که امید است شاهد دستگیری و بازداشت زائران به دلیل حمل مواد مخدر چه در ایران و چه در عراق، نباشیم.
وی گفت: همراه داشتن هرگونه داروی گیاهی مشکوک و شبیه به مواد مخدر، قرص‌های روانگردان مانند متادون، قرص‌های آرام بخش از قبیل: انواع مسکن‌های حاوی کدئین، دیازپام، فلورازپام، کلونازپام، اکسازپام، لورازپام و... در کشور عراق جرم تلقی شده و برای شخص خاطی مجازات به دنبال خواهد داشت.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان در خاتمه خاطر نشان کرد: بازداشت هریک از مرتکبان جرایم ذکر شده تابع محدودیت سنی و جنسیت نبوده و به صرف کشف مواد مخدر، فرد حامل آن بازداشت و با قاطعیت محاکمه می‌شود.
عبارات کليدی: اربعین, قاچاق مواد مخدر
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۶۵۲۰۸
انتشار: پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت: ۲۰:۵۷
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸