«مارمولک سیاه» به بازار کتاب آمد
نشر چترنگ در ادامه انتشار رمان‌های خارجی، رمان «مارمولک سیاه» نوشته ادوگاوا رانپو را با ترجمه محمود گودرزی روانه بازار کتاب کرد.
نشر چترنگ که پیش از این رمان‌ «شکار و تاریکی» و مجموعه داستان «اتاق قرمز» را از ادوگاوا رانپو، نویسنده ژاپنی منتشر کرده بود، مطابق با برنامه‌ریزی‌های قبلی رمان «مارمولک سیاه» این نویسنده را نیز به انتشار رساند.
این رمان در بخش‌هایی کوتاه و متعدد نوشته شده که عناوین برخی از این بخش‌ها عبارتند از «فرشته سیاه»، «درسرزمین مردگان»، «ساحره»، «زن سارق»، «شکست»، «یوکو»، «عنکبوت و پروانه»، «ستاره مصری» و....
در توضیح پشت جلد «مارمولک سیاه» درباره این رمان آمده است: «مارمولک سیاه بی‌شک معروف‌ترین رمان پلیسی ادوگاوا رانپو با حضور کارآگاهش، آکچی کو گور است. سرقتی ماجراجویانه باعث می‌شود آکچی برای یافتن سانائه، دختر جواهرفروش معروف اُسکا، ردپای سارقی فریبنده و بی‌رحم ملقب به مارمولک سیاه را دنبال کند. آدم ربایی موفق این زن و تغییر چهره‌اش کار را برای کارگاه زیرک رانپو دشوار می‌کند و در نهایت او را به هزارتویی زیرزمینی می‌کشاند که در آن موزه‌ای عجیب تاسیس شده است...»
ادوگاوا رانپو یکی از بنیان‌گذاران ادبیات پلیسی در ژاپن است و نام مستعاری که برای خود برگزیده، ادای دینی است به ادگار آلن‌پو نویسنده محبوبش.
رمان «مارمولک سیاه» ۱۶۴ صفحه دارد و در شمارگان هزار نسخه‌ به قیمت ۱۴ هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.
عبارات کليدی: کتاب, مارمولک سیاه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: کتاب
کد: ۱۶۵۱۴۲
انتشار: پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت: ۰۹:۱۷
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸